Omega I mistrzem jesieni

W zakończonym jesiennym piłkarskim Grand Prix lubelskiego ogniska TKKF Omega wystartowało łącznie 14 zespołów, rozegrano 82 mecze i strzelono 436 bramek. Zwycięzcą jesieni została Omega I, która była najlepsza w czterech turniejach.

Tradycją jesiennych imprez stało się, że w finale spotykają się dwie Omegi. Tym razem oba zespoły zmierzyły się po raz siódmy z rzędu. Przed tygodniem zwyciężyła Omega II, w ten weekend lepsza była Omega I. Dzięki tej wygranej młodzi zawodnicy Omegi I (125 punktów w klasyfikacji generalnej) wygrali jesienne Grand Prix.

Pięć punktów mniej uzbierała Omega II i wywalczyła drugie miejsce. Trzecia była Piaskownica (74 pkt.). Na czwartej pozycji uplasowały się Diabły (66 pkt.), a piąte były Kasztanki (65 pkt.).

Królem strzelców ostatniego jesiennego turnieju został Kamil Szczołko, zdobywca ośmiu goli. Natomiast w klasyfikacji generalnej dwóch piłkarzy uplasowało się pierwszych miejscach. Ex aequo znaleźli się na nich Bartek Maliszewski i Michał Słoboda, którzy strzelili jesienią po 59 bramek. Trzeci był Szczołko z 41 golami, a czwarty Paweł Suska (33 bramki). Najlepszym zawodnikiem jesiennego sezonu wybrany został Bartek Maliszewski.

Organizatorzy turniejów wybrali najlepszą 13 całego sezonu. Ci chłopcy będą reprezentować Omegę w turniejach halowych. Wśród wybranych znaleźli się bramkarze Damian Nabit i Damian Rejmak oraz zawodnicy z pola: Mateusz Wierzchoń, Sławomir Kulasiński, Przemysław Lipski, Michał Słoboda, Karol Szczołko, Kamil Szczołko, Bartek Maliszewski, Michał Banach, Kamil Jurek, Maciej Bukowski i Grzegorz Cichosz.

Już w najbliższą sobotę 20 listopada o godz. 15.30 w hali Politechniki Lubelskiej rozpoczną się XIII piłkarskie mistrzostwa Lublina drużyn klubowych i amatorskich. W meczu otwarcia zagrają zespoły Omegi I i II. Organizatorzy dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Chętne drużyny mogą się zgłaszać do najbliższej środy (17.11) pod numerami telefonów: 0 501 755 707 (po godz. 15.) i 744 76 71 (po godz. 12).