BOKS ZAWODOWY. Dawid Kostecki wraca na ring

Następnym przeciwnikiem Dawida Kosteckiego, młodzieżowego mistrza świata w wadze półciężkiej oganizacji WBC, będzie irakijczyk Talal Santiago
Do sześciorundowej walki dojdzie 20 listopada podczas gali w Strzelcach Opolskich. Dla Dawida Cygana Kosteckiego (14 walk, wszystkie wygrane, 12 przez ko) pojedynek z Santiago będzie etapem przygotowań do obrony tytułu mistrzowskiego. W obronie pasa Dawid stanie w ringu 18 grudnia w Rzeszowie.

Talal Santiago urodził się w Iraku obecnie mieszka w Niemczech. - To bardzo charakterny, twardy chłopak. Przeszedł w życiu bradzo wiele. Jego rodzice zostali zamordowali przez reżim Saddama Husajna. Sam Talal był więziony i torturowany. Ciało ma pokryte bliznami - opowiada Andrzej Wasilewski, promotor Dawida Kosteckiego z Hammer Knockout Promotion i dodaje: - Santiago nie jest bokserem z najwyższej półki, ale jego charakter gwarantuje, że stawi Dawidowi w ringu zaciekły opór.

Główną walką gali w Strzelcach Opolskich będzie pojedynek Macieja Zegana w obronie tytułu mistrza świata organizacji WBF z Wiktorem Claudio Martinetem. 40-letni rywal Zegana ma imponujący dorobek: 63 zwycięstwa, 15 przegranych walk zawodowych. - Przegrywał tylko z najlepszymi na świecie. Uważam, że Maćka czeka arcyciężka, najtrudniejsza walka w karierze. Martinet jest według mnie najsilniejszym bokserem, który kiedykolwiek przyjechał do Polski. Wliczając w to walki Darka Michalczewskiego i Andrzeja Gołoty - mówi Andrzej Wasilewski.