Horror w finale

W Hrubieszowie odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorów i juniorek. Okrasą imprezy był finałowy pojedynek juniorów, w którym Paweł Widyński (Junior Łucka) pokonał Mateusza Czernika z Ogniwa Chełm

W zawodach sfinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wystartowało ponad 80 adeptów tenisa stołowego. Stawką zawodów był awans do II Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Drzonkowie koło Zielonej Góry. Prawo gry na arenie ogólnopolskiej uzyskali tylko zwycięzcy. W gronie juniorek triumfowała główna faworytka - Wiktoria Kamińska (Tajfun Ostrów Lubelski), która pokonała w finale Katarzynę Skrzypiec z Juniora Łucka 3:1. Prawdziwe emocje czekały na kibiców w finale juniorów. Od początku inicjatywa należała do Widyńskiego, który wygrał dwa pierwsze sety, a w trzecim prowadził już 9:5. Jednak faworyzowany Czernik, który dopiero wznowił treningi po kontuzji, wcale nie zamierzał rezygnować i po szalonej pogoni wygrał trzeciego i czwartego seta, doprowadzając do remisu 2:2. W decydującym secie znów lepiej rozpoczął Widyński, który prowadził już 10:6 i miał cztery meczbole, ale i tym razem chełmianin zdołał wyrównać straty, a nawet wyjść na prowadzenie 11:10. Końcówka należała jednak do Widyńskiego, który wygrał tego seta 14:12, całą partię 3:2.