Drugie zwycięstwo Arpolu w sezonie

Po dramatycznym finiszu piłkarze Arpolu odnieśli drugie zwycięstwo w lidze - pokonali TPH Polkowice. - Dedykujemy je Kazimierzowi Rutkowskiemu, który był dla nas jak rodzina - powiedział po spotkaniu piłkarz Arpolu Bartosz Martyniuk.

Spotkanie rozpoczeło się od uczczenia minutą ciszy zmarłego w piątek Kazimierza Rutkowskiego, ojca Piotra - napastnika ekipy Arpolu, a zarazem byłego trenera TKP. Sam zawodnik zdecydował się zagrać w niedzielnym spotkaniu. Piłkarze wyraźnie byli jednak myślami daleko i trudno było im się skupić na grze.

Już w trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie - z rzutu rożnego Sebastan Łoś podał do Marcina Mikołajewicza a ten zauważył stojącego pod bramką Michała Suchockiego. Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W drugiej połowie goście ruszyli i szybko zdołali wyrównać, jednak to Arpol nadal miał przewagę. W 27 minucie po samobójczym golu Dawida Klejnowskiego gospodarze znów objęli prowadzenie. Wystarczyła chwila nieuwagi torunskich obronców, a zespół z Polkowic odrobił straty za sprawą Marka Motyla. Goście bronili się skutecznie, ale bezradni byli w 32. minucie, kiedy to Sebastian Łoś, mocnym i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę dał Arpolowi prowadzenie 3:2. O końcowym sukcesie gospodarzy zadecydował perfekcyjnie rozegrany rzut wolny, gdy na minutę przed końcem Bartosz Martyniuk zdobył czwartego gola. - Chłopcy zagrali gorzej niż w Legnicy: wolno, mało grali bez piłki. Dlatego bałem się o wynik do samego końca. Na pewno wpływ miał pogrzeb Kazimierza Rutkowskiego, na którym w sobotę byli moi podopieczni. Widoczne było, że myślami byli gdzie indziej, ale wcale im się nie dziwię - sam też mocno to przeżyłem - powiedział szkoleniowiec Arpolu Eugeniusz Martyniuk.

Zwyciężył także włocławski Polindex, który rozgromił TPC Legnica. Po cztery bramki dla zespołu Marcina Gołembiewskiego zdobyli Dominik Dulas i Piotr Linowiecki.

Wyniki meczów

ARPOL - TPH 4:3 (1:0)

Bramki: Suchocki (3.), Klejnowski (27.sam), Łoś (32.), B.Martyniuk (39)

Arpol: Błaszczak - Marcinkowski, B.Martyniuk, Strzykowski, Rutkowski, Łoś, Krusiński, Mańka, Mikołajewicz, Suchocki, Piotrowski, Białek

POLINDEX - TPC 16:1 (3:0)

Bramki dla Polindeksu: Dulas (6., 15., 22., 35.), Linowiecki (31., 32., 35., 39.), Lisota (8., 33.), Błachewicz (26., 29.), Kołtuński (32., 37.), Piotrowski (31.), Gawroński (34.)

Pozostały wynik: Wulkan Wrocław - Pogoń 04 Szczecin 8:3