Ostrovia Ostrów Wlkp. - Meblotap AZS PWSZ Chełm 69:67

Koszykarki Meblotapu przegrały na wyjeździe z Ostrovią 67:69 i było to pierwsze w sezonie zwycięstwo gospodyń. Po raz kolejny o porażce chełmianek zdecydowała końcówka spotkania

Koszykarki Ostrovii, które dotychczas nie wygrały żadnego meczu, przystąpiły do gry bardzo skoncentrowane. Spotkanie było niezwykle zacięte. - To dobrze, bo kibice obejrzeli dobre sportowe widowisko - komentował po meczu trener Meblotapu Todor Mołow.

Pierwsza kwarta meczu zakończyła się remisem 19:19, ale to ostrowianki miały w niej inicjatywę. Ich niewymuszone straty sprawiły, że Ludmiła Zdziesińska doprowadziła do wyrównania. W kolejnych minutach gospodynie utrzymywały kilkupunktową przewagę. W 18 minucie po rzucie Moniki Siwczak Ostrovia prowadziła 36:30. Meblotap zdołał na koniec pierwszej połowy zdobyć pięć punktów i zejść na przerwę z jednopunktową stratą (35:36).

W drugiej części meczu dystans szybko się powiększył, w dużej mierze z powodu przegranej walki pod tablicami. W 24 minucie chełmianki przegrywały już 38:49 i musiały gonić rywalki. Odrabiały straty głównie dzięki Annie Szyćko. Po trzeciej kwarcie było 57:52 i sprawa zwycięstwa wciąż była otwarta.

Ostatnie minuty meczu były bardzo zacięte, Meblotap wciąż naciskał, a akcje Szyćko doprowadziły po 38 minutach do zniwelowania straty do zaledwie dwóch punktów (65:67). Na 9 sekund przed końcem meczu po serii strat z obu stron w posiadaniu piłki były zawodniczki Ostrovii, które prowadziły 69:67. W tym momencie trener Ostrovii wziął czas. - Tak się nie robi, przecież dzięki temu nasze przeciwniczki mogły przygotować obronę - mówiła jedna z koszykarek Ostrovii. Gospodynie niedokładnie zagrały przy wznowieniu i piłka powędrowała na aut. Meblotap miał 8 sek. na rozegranie akcji, jednak Anna Szyćko nie trafiła zza linii 6,25 metra.