Seria B siatkarek. Kolejne zwycięstwo SPS

Dobra passa trwa. Siatkarki SPS Politechniki bez straty seta pokonały w sobotę na wyjeździe AZS Białystok
Było to już szóste zwycięstwo częstochowianek w tegorocznych rozgrywkach. Nasze zawodniczki, jak podkreśla szkoleniowiec SPS Rafał Bogus, tym razem nie pozwoliły sobie w ani jednym secie na chwilę słabości.

- Właściwie w każdym elemencie byliśmy lepsi od gospodyń - mówi trener studentek Politechniki. - Dobrze przyjmowaliśmy zagrywkę, rewelacyjnie prezentowały się nasze skrzydłowe, które praktycznie się nie myliły. Kolejny dobry mecz zaliczyła także nasze rozgrywająca Weronika Kaczmarek. Wystawiała mądrze i często gubiła blok rywalek.

Białostoczanki, które po raz pierwszy w tym spotkaniu poprowadził Czesław Tobolski, w pierwszym secie walczyły punkt za punkt do stanu 6:6.

Później zaczęły popełniać proste błędy. Znacznie niższe częstochowianki grały z kolei jak z nut. Nieskomplikowana taktyka częstochowianek polegająca na atakowaniu skrzydłami po prostej okazała się zbyt trudna dla gospodyń.

Druga odsłona przebiegała podobnie. Politechnika odskakiwała na parę punktów, a gospodynie mozolnie doprowadzały do remisu. Tak było do stanu 21:21. W końcówce SPS mocną zagrywką zmusił libero AZS do kilku błędów i zwyciężył do 22.

Zacięta była ostatnia partia. Po serii błędów białostoczanek nasze siatkarki prowadziła już 12:8. Gospodynie wzięły się jednak do gry. Za sprawą ataków Joanny Bednarek wyrównały (19:19), jednak SPS zdobył pięć oczek z rzędu i stało się jasne, kto wygra trzeciego seta i całe spotkanie.

- Moje podopieczne bardzo chciały wygrać, być może to właśnie przeszkodziło w pokazaniu umiejętności - twierdził po zakończeniu tego spotkania Czesław Tobolski. - Popełniliśmy zbyt dużo błędów.

Pronar Zeto AZS Białystok - SPS Politechnika Częstochowa 0:3 (16:25, 22:25, 20:25)

SPS: Kaczmarek, Kasprzyk, Cupisz, Węcławek, Fedorów, Starzyk, Kuligowska (l) - Król;

AZS: Tobiś, Drwięga, Buzała, Gosko, Kalinowska, Bednarek, Kosiarska (l) - Klekotka, Anna Manikowska, Aleksandra Manikowska.

Pozostałe wyniki VII kolejki: Piast Szczecin - Legionovia Legionowo 3:1, MMKS Dąbrowa Górnicza - Sokół Chorzów 3:0, Wisła Kraków - Start Łódź 3:1, Olimpia Jawor - SMS PZPS I Sosnowiec 0:3, ChTPS Chodzież - TPS Rumia 1:3.