Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 15. kolejki

Po wpadce Ponidzia-Nidy Pińczów w Chęcinach liderem czwartej ligi zostali piłkarze Nowin, którzy jednak tylko zremisowali na własnym boisku z beniaminkiem Piaskowianką. Ale być może za tydzień mistrzem jesieni zostanie AKS Busko - wystarczy, że wygra w zaległym meczu z Wisłą w Sandomierzu.
Porażka pińczowian z Piastem 0:1 to największa niespodzianka ostatniej kolejki, choć na innych stadionach również nie brakowało niespodzianek. Za taką można uznać porażkę Granatu w Skarżysku z Orliczem Suchedniów czy wpadkę Spartkausa Daleszyce z Czarnymi Połaniec. W tym drugim meczu osłabieni kadrowo gospodarze pozwolili Czarnym na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Samodzielne prowadzenie w tabeli w ostatniej minucie meczu z Piaskowiaką stracili piłkarze Nowin, a mogli stracić jeszcze więcej, bo jednej z bramek dla gości nie uznał sędzia.

Dużo czasu do myślenia w przerwie zimowej mają piłkarze i działacze Hetmana Włoszczowa. I nawet nie chodzi o nienadzwyczajną postawę drużyny w całej rundzie, ale o okoliczności porażki w meczu z Wichrem Miedziana Góra. Ostatni w tabeli gospodarze pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie zapewnili sobie w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Z rzutu wolnego pośredniego od razu na bramkę strzelał Przemysław Skorodzień. Bramkarz Hetmana niepotrzebnie dotknął piłki, a ta mimo interwencji wpadła do siatki. Gdyby jej nie dotykał, mecz zakończyłby się remisem... - Zemściły się niewykorzystane przez nasz zespół cztery stuprocentowe okazje w pierwszej połowie i dwie po przerwie - martwił się Grzegorz Włodarczyk, działacz Hetmana.

- Mieliśmy trochę farta w tym meczu - przyznał trener Wisły Sandomierz Stanisław Gielarek po zwycięstwie swojej drużyny w Jędrzejowie z Naprzodem 2:1. Już w trzeciej minucie Paweł Gach dał gościom prowadzenie, a przed przerwą zrobił to po raz drugi, bo wcześniej wyrównał Michał Bracha. Ten sam zawodnik kwadrans przed końcem nie wykorzystał jednak karnego trafiając w słupek.

Rundę jesienną zakończy zaległy mecz z 12. kolejki. 21 listopada o godz. 12 Wisła Sandomierz podejmować będzie AKS Busko, który w przypadku zwycięstwa zostanie mistrzem jesieni.

Wyniki 15. kolejki

ŁYSICA BODZENTYN - ORLĘTA KIELCE 0:3 (2:0): Bętkowski (30.), W. Kukuła (35. - karny), Myśliwy (90.)

WICHER MIEDZIANA GÓRA - HETMAN WŁOSZCZOWA 1:0 (0:0): Skorodzień (90.)

AKS BUSKO - ALIT OŻARÓW 1:0 (1:0): Francuz (30.)

NOWINY - PIASKOWIANKA 2:2 (1:0): Stawiarski dwie (20., 68.) - Stolarczyk dwie (60., 90.)

GRANAT SKARŻYSKO - ORLICZ SUCHEDNIÓW 2:3 (1:2): Jastrząb (36.), Bilski (90.) - Mosiołek (7.), Mądzik (16.), Janyst (57.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - WISŁA SANDOMIERZ 1:2 (1:2): Bracha (28.) - Gach dwie (3., 43.)

PIAST CHĘCINY - PONIDZIE-NIDA PIŃCZÓW 1:0 (1:0): Kordos (27.)

SPARTAKUS DALESZYCE - CZARNI POŁANIEC 1:2 (1:0): Baran (39.) - G. Kamiński dwie (63., 70.)

1. Nowiny153023:123-3-111:56-0-212:7
2. Ponidzie-Nida152924:115-1-213:64-1-211:5
3. Busko142924:135-0-212:74-2-112:6
4. Piaskowianka152728:145-2-116:72-4-112:7
5. Wisła142421:164-2-111:13-1-210:15
6. Orlicz152319:193-3-29:93-2-210:10
7. Granat151922:212-1-413:133-3-29:8
8. Naprzód151818:142-3-211:62-3-37:8