Przed meczem Stal Mielec - Dalin Myślenice (sobota, g. 16.30)

SIATKÓWKA KOBIET. Seria A. Zarówno Stal jak i Dalin walczą w tym sezonie o utrzymanie. Obydwa zespoły mają na swoim koncie po jednej wygranej. W sobotę ulegnie to zmianie. - Ten mecz trzeba koniecznie wygrać - mówi stanowczo trener mielczanek Jerzy Matlak.
Przed dwoma tygodniami, podczas ligowej premiery w Mielcu, Stal nie sprostała broniącej mistrzowskiego tytułu Bielsku-Białej. Tydzień temu poległa w Kaliszu, na terenie srebrnego medalisty. - Nie można mieć pretensji o te porażki. To nie są rywale z naszej półki - zaznacza trener Jerzy Matlak.

Drużyna zbudowana naprędce będzie musiała docierać się jeszcze długo. Jednak ligowa rzeczywistość jest nieugięta i choć to dopiero początek sezonu, nie pozwala ciągle liczyć na taryfę ulgową. Tym razem mielczanki nie będą miały ustawionej poprzeczki tak wysoko jak w ostatnich tygodniach.

- Pojedynek z Dalinem trzeba wygrać - mówi stanowczo Matlak. - Myślenice podobnie jak my chcą utrzymać się w lidze. To beniaminek, ale traktujemy go poważnie, nie ma mowy o lekceważeniu - dodaje.

Niestety w sobotę mielczanki nadal zagrają bez Katarzyny Wysockiej. Niejasności z przynależnością klubową środkowej Legionovii Legionowo mają się wyjaśnić dopiero w najbliższym tygodniu.

W Myślenicach podobnie jak w Mielcu nastąpiło w wakacyjnej przerwie sporo kadrowych przetasowań. Dalin jak to jest w przypadku beniaminków nie ma łatwego życia w lidze. Tym bardziej, że w głównej mierze jest oparty na młodych zawodniczkach - średnia wieku w drużyny nie przekracza 22 lat.

Przed sezonem zespół zasiliło pięć siatkarek. Warto wspomnieć o powracającej do Myślenic po dwunastu latach gry w Wiśle Kraków 33-letniej Agnieszce Lehman-Dybale. Najstarsza i najbardziej doświadczona zawodniczka pełni funkcję kapitana w zespole trenerów Jerzego Bicza i Pawła Wojtana.

Z ŁKS Łódź ściągnięto libero Magdalenę Saad, mistrzynię Polski juniorek w siatkówce plażowej. Natomiast z sosnowieckiego SMS-u przyszła Sylwia Wojcieska. Ta 19-latka mierzy 194 cm i jest drugą pod względem wzrostu siatkarką w serii A (wyższa jest tylko Dominika Kuczyńska z Gedanii, 196 cm).

W ubiegłym tygodniu Dalin pokonał u siebie faworyzowaną Muszyniankę 3:2. Dzięki tej wygranej Myślenice awansowały na przedostatnie miejsce w tabeli i nadal mają do rozegrania zaległy pojedynek z Gwardią Wrocław.

O tym czy mielczanki wygrają pierwszy w tym sezonie mecz ligowy na swoim parkiecie przekonamy się już w sobotę o godzinie 16.30.

Pozostałe spotkania 5. kolejki: Adriana - BKS Bielsko, Gwardia - Energa Gedania, Muszynianka - AZS AWF. Mecz Nafta - Winiary przełożono na 22. grudnia ze względu na występ pilanek w turnieju eliminacyjnym Top Teams Cup.

Stal-Dalin
8miejsce w lidze9
4rozegrane mecze3
1zwycięstwa1
5punkty4
4wygrane sety5
10przegrane sety8