Piłka nożna: gra IV liga

Podczas weekendu odbędą się ostatnie mecze rundy jesiennej.
Co prawda w tym roku piłkarze na boiska wyjdą jeszcze raz za tydzień, ale będą to już mecze rozegrane awansem z rundy rewanżowej

Mistrzem jesieni zostali piłkarze KS Raków. W niedzielę częstochowianie będą mieli okazję do poprawienia swojego dorobku. Najbliższym rywalem podopiecznych trenera Andrzeja Samodurowa będą rezerwy zabrzańskiego Górnika. Zabrzanie w czternastu dotychczasowych pojedynkach wygrali tylko dwa razy i wywalczyli trzy remisy. Dlatego inny wynik niż zwycięstwo Rakowa trzeba będzie odebrać za dużego kalibru niespodziankę.

Raków ostatni raz punkty stracił 11 września, kiedy zremisował w Świętochłowicach ze Śląskiem. Od tamtego momentu odniósł osiem zwycięstw z rzędu.

W Częstochowie zaprezentuje się tylko KS Włodar Domex. W sobotę o godz. 13.30 na stadionie przy ul. Sabinowskiej podejmować będzie Rozbark Bytom. Będzie to pojedynek sąsiadów z tabeli, gdyż oba zespoły zdobyły dotychczas po 23 punkty. Włodar ten i następny mecz z Czarnymi Sosnowiec rozegra na własnym stadionie. Dlatego piłkarze staną przed dużą szansą zdobycia kompletu punktów, który z pewnością poprawiłby ich pozycję przed zimową przerwą.

Sparta Lubliniec w sobotę o 13.30 podejmować będzie Szombierki Bytom. W przypadku zwycięstwa piłkarze z Lublińca mogą przesunąć się o kilka miejsc w górę.

Na wyjazdach zaprezentują się pozostali przedstawiciele z naszego regionu. MKS Myszków (13. miejsce w tabeli) zmierzy się w Będzinie z Sarmacją (5. miejsce), a Lotnik Kościelec (16.) z wiceliderem Źródłem Kromołów.

Pozostałe pary:

MKS Sławków - Czarni Sosnowiec, Slavia Ruda Śląska - GKS 71 Tychy, Carbo Gliwice - Śląsk Świętochłowice.