Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 14. kolejki

Tylko jeden mecz wygrali w czwartej lidze gospodarze meczów przedostatniej kolejki rundy jesiennej, ale nie to było największą niespodzianką
Najbardziej nieoczekiwany wynik padł w Pińczowie, gdzie lider Ponidzie-Nida przegrał z Naprzodem Jędrzejów, tracąc gola pięć minut przed końcem po strzale Michała Brachy. Potknięcie lidera wykorzystały - po raz kolejny - Nowiny, który pokonały w Suchedniowie Orlicza 2:1 i zrównały się punktami z zespołem z Pińczowa.

Jedyna wygrana gospodarzy miała miejsce w Połańcu, gdzie Czarni po czterech kolejnych porażkach wreszcie zdobyli trzy punkty, wygrywając z Piastem Chęciny 3:0.

Ostatnia kolejka rundy jesiennej w niedzielę.

WYNIKI 14. KOLEJKI

ORLĘTA KIELCE - SPARTAKUS DALESZYCE 1:3 (0:1): Minda (51.) - Roter dwie (32., 73.), Sarnecki (81.)

CZARNI POŁANIEC - PIAST CHĘCINY 3:0 (0:0): Staniek (61.). Witek (68.), Rumas (90.)

PONIDZIE NIDA-PIŃCZÓW - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 1:2 (1:1): Chlewicki (3.) - Bracha dwie (45., 85.)

WISŁA SANDOMIERZ - GRANAT SKARŻYSKO 0:0

ORLICZ SUCHEDNIÓW - NOWINY 1:2 (0:1): Kłys (63.) - Stawiarski (3.), Pająk (59.)

PIASKOWIANKA - AKS BUSKO 0:0

ALIT OŻARÓW - WICHER MIEDZIANA GÓRA 0:0

HETMAN WŁOSZCZOWA - ŁYSICA BODZENTYN 2:2 (1:1): Kozieł (17.), Michałek (64.) - Furtowicz (18.), Rubinkiewicz (57.)



1. Ponidzie-Nida142924:105-1-213:64-1-111:4
2. Nowiny142921:103-2-19:36-0-212:7
3. Piaskowianka142626:125-2-116:72-3-110:5
4. Busko132623:134-0-211:74-2-112:6
5. Wisła132119:154-2-111:12-1-28:14
6. Orlicz142016:173-3-29:92-2-27:8
7. Granat141920:182-1-311:103-3-29:8
8. Naprzód141817:122-3-110:42-3-37:8
9. Spartakus141710:131-3-34:93-2-26:4
10. Łysica141616:253-1-28:91-2-48:16
11. Orlęta141517:193-1-312:91-2-45:10
12. Piast14158:152-3-16:41-3-42:11
13. Czarni141516:254-1-311:110-2-45:14
14. Hetman141311:172-4-29:80-3-32:9
15. Alit14129:222-3-34:61-0-55:16
16. Wicher14911:210-3-36:111-3-45:10
Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia

NAJSKUTECZNIEJSI

12 - Robert Chlewicki (Ponidzie-Nida Pińczów)

9 - Marcin Jastrząb (Granat)

8 - Michał Bracha (Naprzód), Robert Banaszek (Busko)

7 - Łukasz Stawiarski (Nowiny), Mariusz Boguszewski (Piaskowianka)

6 - Krzysztof Myśliwy (Orlęta Kielce), Wiesław Francuz (Busko)