BOKS ZAWODOWY. Dawid Kostecki wraca na ring

20 listopada w Strzelcach Opolskich Dawid Cygan Kostecki młodzieżowy mistrz świata WBC w kategorii półciężkiej stoczy swój kolejny pojedynek na zawodowym ringu. 18 grudnia w Rzeszowie Cygan będzie bronił tytułu mistrza świata
Dawid Kostecki, rzeszowski bokser Hammer Knockout Promotion, po zdobyciu mistrzowskiego pasa WBC otrzymał mnóstwo pochwał od znawców boksu. Jerzy Kulej dwukrotny mistrz olimpijski radził innym bokserom i trenerom by uczyli się od młodego mistrza. Dotychczasowy dorobek Cygana to 14 pojedynków, wszystkie wygrane w tym 12 przez ko. Po zdobyciu tytułu Dawid Kostecki stał się bardzo popularny, a przychylność widzów zdobył sobie nie tylko świetną postawą w ringu, ale okazał się także bardzo sprawny w swoich występach w mediach i przed telewizyjnymi kamerami. Na kuponach przesyłanych przez czytelników w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Tempa na najlepszych sportowców 2004 roku jego nazwisko pojawia się coraz częściej.

Marek Kruczek: - Rzeszowianie bardzo liczą, że Twój pojedynek w obronie tytułu odbędzie się w naszym mieście. Czy walka w Strzelcach Opolskich to przetarcie przed prawdziwym bojem?

Dawid Kostecki: - Tak bo przed ważnym pojedynkiem w obronie tytułu potrzebne są konkretne przygotowania. Jednym z etapów jest właśnie pojedynek w Strzelcach.

- Kto będzie Twoim rywalem?

- Mój promotor Andrzej Wasilewski wybrał rywala, ale jeszcze nie znam jego nazwiska. Będzie to mniej znany bokser, a walka została zakontraktowana na 6 rund.

Co z galą w Rzeszowie?

Odbędzie się 18 grudnia w hali na Podpromiu. Będę bronił tytułu. Bardzo chciałem by stało się to właśnie w Rzeszowie gdzie mam wielu przyjaciół. Chcę wygrać dla nich, dla całego miasta i dla siebie.

W plebyscycie Przeglądu Sportowego i Tempa podobno coraz więcej kuponów od kibiców zawiera Twoje nazwisko. Rozwijasz się nie tylko na ringu.

- Bardzo się z tego cieszę bo szczerze mówiąc jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie marzyłem o takim powodzeniu. Udział w takim plebiscycie to wielki zaszczyt i chciałbym zająć w nim jak najlepsze miejsce i promować mój rodzinny Rzeszów. Cieszę, się, że rzeszowianie wysyłają kupony i SMS-y i zapraszam do dalszej zabawy. By kupon był ważny wystarczy odpowiedzieć na pytanie kto wygrał w poprzedniej edycji konkursu, a wszyscy wiedzą, że był to najlepszy polski skoczek narciarski i wpisać nazwiska typowanych sportowców. Będę wdzięczny za każdy głos, będę się bardzo cieszył z miejsca w pierwszej dwudziestce i zapewniam, że nie zawiodę moich kibiców. Dowiodę tego już podczas gali w Rzeszowie 18 grudnia.>Ramka<

By zagłosować na Dawida można także wysłać SMS-a o treści: PL KOSTECKI DAWID pod numer 73007