Kajetan Załuski w czołówce Grand Prix Polski w pływaniu

Reprezentujący Delfina Połaniec Kajetan Załuski znów znalazł się w dziesiątce najlepszych zawodników pływackiego Grand Prix Polski. Na podium w Zamościu stawał też jego kolega klubowy Adrian Styrzyński
To był najlepszy występ Załuskiego w tegorocznym cyklu. 17-letni pływak Delfina poprawił swoje osiągnięcia z pierwszej eliminacji Grand Prix w Skierniewicach - na podium w Zamościu stawał trzy razy. Najbliżej wygranej był na 50 metrów stylem dowolnym - z czasem 23,71 sek przegrał jedynie z Łukaszem Gąsiorem z Polonii Warszawa. Trzecie miejsca zajmował jeszcze na dwóch dystansach w tym stylu - 100 i 400 m. W pozostałych dwóch startach na 200 m kraulem i 50 motylkiem był czwarty. W pierwszym z tych wyścigów podium przegrał zaledwie o 27 setnych sekundy, ale uzyskał najwartościowszy czas ze wszystkich swoich startów (1.51,43). Te wyniki dały mu 1462 punkty (najwięcej w cyklu) i ósme miejsce wśród wszystkich zawodników. Wygrał olimpijczyk z Aten Paweł Korzeniowski, który prowadzi też w punktacji łącznej cyklu.

W ślady Załuskiego poszedł drugi z pływaków Delfina Adrian Styrzyński. Najlepiej wypadł na 400 m stylem zmiennym - pierwsze miejsce z Maciejem Lewandowskim (USKS Ostrołęka) przegrał o 31 setnych sekundy (4.31,58). Na dystansie dwukrotnie krótszym był czwarty. Pływał też w stylu motylkowym - był 7. na 200 m i 16. na 100 m.

Kolejne, czwarte zawody z cyklu Grand Prix odbędą się w weekend w Szczecinie.