Sport w skrócie

VALLADOLID WYGRAŁO W KILKIS

Piłkarze ręczni hiszpańskiego Valladolid, którzy w drugiej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów wyeliminowali Vive Kielce, w pierwszym spotkaniu kolejnego etapu tych rozgrywek pokonali w Grecji GAC Kilkis 30:29 (18:12). Najskuteczniejszymi zawodnikami Valladolid byli Kubańczyk Julio Fis (8 bramek) oraz Szwajcar Eric Gull i David Davis (po 6 goli). Rewanż w niedzielę w Hiszpanii.

PIERWSZA PORAŻKA AZS

Walczący o awans do ekstraklasy AZS Kielce przegrał w Nowej Dębie 3:4 z miejscową Stalą w pojedynku drugiej kolejki I ligi badmintona. Punkty dla kielczan zdobywali: Marcin Siemiński i Andrzej Rak w singlu oraz debel Siemiński-Rak. - Bardzo słabo zagrały dziewczęta i nie zdobyły żadnego punktu - poinformował Andrzej Kowalski, trener AZS. Po dwóch seriach jego zespół jest wiceliderem rozgrywek.

KARATECY NA MEDAL

Jedno drugie i trzy trzecie miejsca to dorobek zawodników Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin na międzynarodowych mistrzostwach Niemiec, które odbyły się we Frankfurcie. Najlepiej spisała się Anna Lato - była druga w kategorii powyżej 65 kg. W rywalizacji pań do 65 kg na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Skucińska. Jej wyczyn powtórzyli panowie: Brunon Sokołowski w wadze do 70 kg i Mariusz Kornacki (powyżej 90 kg). W silnie obsadzonych zawodach wystąpili Polacy, Niemcy, Holendrzy, Francuzi i Niemcy. 

FINAŁ GWARDZISTY

Bokser Gwardii Kielce Paweł Kita dotarł do finału rozgrywanego w Knurowie Pucharu Polski juniorów młodszych. W decydującym pojedynku kategorii do 66 kg musiał jednak uznać wyższość uznanego za najlepszego technika turnieju Daniela Ustarbowskiego z Czarnych Słupsk. Na podium stawali jeszcze dwaj pięściarze Staru Starachowice - Piotr Szczodrak (waga do 54 kg) i Przemysław Chojnacki (57 kg). Obaj wywalczyli brązowe medale.

ZWYCIĘSTWO NA KONIEC

Wysoką wyjazdową wygraną 7:0 (2:0) z SEMP Ursynów piłkarki nożne Żaka Kielce zakończyły debiutancki sezon w II lidze. Cztery bramki dla kielczanek zdobyła Karolina Lech, a po jednej Katarzyna Rafalska, Magdalena Lelonek i Monika Czerwiak. W końcowej tabeli drugiej ligi Żak zajął trzecią pozycję. Udany sezon kielczanki podsumowały meczem towarzyskim na stadionie międzyszkolnym. W pojedynku z Reprezentacją Rodziców i Sympatyków padł oczywiście remis - 7:7.

RUSZYŁA III LIGA

Zespół WSBiP Ostrowiec wygrał pierwszy turniej trzeciej ligi siatkówki kobiet. W hali Politechniki Świętokrzyskiej siatkarki WSBiP pokonały po 3:1 gospodynie - Mitex Kielce i Neptun Końskie. W meczu pomiędzy tymi zespołami kielczanki wygrały 3:0. Pauzowała Piątka Sandomierz, która będzie gospodarzem następnego turnieju. Odbędzie się on 14 listopada.

ADRIAN NAJLEPSZY

Badmintonista AZS Kielce Adrian Dziółko wygrał rywalizację singlistów na Ogólnopolskim Turnieju Juniora Młodszego w Dębicy. W parze z Martyną Personą z Orlicza Suchedniów zajął też drugie miejsce w mikście. W grze pojedynczej dziewcząt na trzecim miejscu zawody skończyła reprezentująca Orlicz Aleksandra Wikło.

NOCNY DLA MOZ/VIKING

Zespół MOZ/Viking Bocianek wygrał drugi nocny turniej czwórek piłkarskich o puchar dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. W finale dopiero po rzutach karnych MOZ/Viking pokonał 4:3 Sporting (w regulaminowym czasie był remis 3:3). Na trzecim miejscu turniej zakończyli przegrani z półfinałów Atletico Bocianek i Akces.

PLEBISCYT RADIA KIELCE

Drużyna Stasiaka KSZO Celsa Ostrowiec, która w dobrym stylu pokonała Piasta Gliwice i przełamała trwającą ponad dwa lata serię meczów bez wygranej na wyjazdach, otrzymała wyróżnienie w cotygodniowym plebiscycie sportowym dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Na sportowca weekendu wybraliśmy zapaśniczkę Znicza Podzamcze Chęcińskie Annę Wawrzycką. W Łukowie zdobyła ona Puchar Polski (waga do 72 kg). W kategorii najlepsza impreza zwyciężył mecz w II lidze piłkarskiej pomiędzy Kolporterem Korona Kielce a Radomiakiem. Dzięki kibicom obu ekip pojedynek miał bardzo dobrą oprawę.