KSZO Ostrowiec - Lech Poznań, wtorek, godz. 18

Po porażce z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie piłkarze Lecha Poznań nie mogą dziś przegrać na boisku II-ligowego KSZO Ostrowiec. Na mecz pojechali bez trzech zawodników, którzy grali w sobotnich derbach z Groclinem.
Dla "Kolejorza" ten tydzień jest niezwykle trudny w ekstraklasie. Po meczu derbowym z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. czeka go wyjazdowy pojedynek z Wisłą Kraków. Lechici nie mogą w spokoju przygotowywać się do wyjazdu pod Wawel, bo już dziś muszą walczyć o punkty w Pucharze Polski.

Drużyna trenera Czesława Michniewicza pewnie wygrała dwa pierwsze mecze fazy grupowej PP. Najpierw pokonali KSZO Ostrowiec 2:0, a potem 4:1 Arkę Gdynia. Jednak trzeba pamiętać, że oba II-ligowe zespoły przyjechały na Bułgarską w osłabionych składach, jakby z góry zakładały, że z obrońcą Pucharu Polski trudno im będzie wygrać na jego boisku. Po tych dwóch spotkaniach sytuacja lechitów była wręcz komfortowa. Wtedy przyszła jednak niespodziewana i kompromitująca porażka z III-ligowcami z Drwęcy. Lech co prawda nadal jest liderem grupy 6, ale kolejne porażka może oznaczać nie tylko utratę prowadzenia, ale także poważne kłopoty z awansem do dalszej fazy.

Po meczu z Groclinem lechici nie mieli nawet czasu na przeprowadzenie treningu. W poniedziałek spotkali się na odnowie biologicznej, mieli rozruch i udali się do Starachowic, gdzie spędzili noc przed meczem w Ostrowcu. W kadrze poznaniaków zabrakło Pawła Kaczorowskiego i Pawła Wojtali, którym Michniewicz dał odpocząć po pojedynku z Grodziskiem. Nie pojechał też Adam Majewski, który nadal jest przeziębiony, a ponadto ma stłuczoną stopę po starciu z Piotrem Piechniakiem. W miejsce tej trójki szkoleniowiec Lecha zabrał młodych Krzysztofa Strugarka, Dariusza Stachowiaka i Mirosława Golińskiego. Ten drugi ma dużą szansę występu od pierwszej minuty. Podobnie jak Ariel Jakubowski, który ma zastąpić na prawej stronie obrony Kaczorowskiego. - Traktujemy mecz z KSZO bardzo poważnie. Najważniejsze, by odnieść tam zwycięstwo - mówi Michniewicz.

Piłkarze z Ostrowca wygrali dwa mecze z rzędu - u siebie z Radomskiem i na wyjeździe z Piastem Gliwice. Ten drugi mecz to dla KSZO pierwsza wygrana od półtora sezonu na obcym boisku.

Mecz KSZO - Lech rozpocznie się dziś o godz. 18. Transmisja od 17.40 w Polsacie Sport.

Tabela grupy 6

1. Lech Poznań366:3
2. Arka Gdynia344:6
3. Drwęca Nowe Miasto344:3
4. KSZO Ostrowiec322:4
W środę mecz Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Arka Gdynia.

Wcześniejszy koniec rundy

Pojedynek ostatniej kolejki rundy jesiennej Lech Poznań - Polonia Warszawa został przełożony na piątek 19 listopada na godz. 19. Powodem wcześniejszego rozegrania meczu jest transmisja telewizyjna pojedynku w Canal +.