Częstochowianie na czele tabeli

6 listopada Siatkarze Delic-Polu Norwida pokonali Juventur Wałbrzych.

Nasi zawodnicy zaprezentowali "grę w kratkę". Po zwycięstwie w inauguracyjnej partii na drugą wyszli zbytnio rozluźnieni. Wykorzystali to goście: omijając na przyjęciu libero Marcina Krysia, serwowali w większości na Macieja Kordysza. Kapitan gospodarzy kilka razy nie znalazł recepty na skuteczne przyjęcie tych serwów. Dlatego sporo problemów z dobrym wystawieniem piłki miał rozgrywający Grzegorz Fijałek. Skuteczna walka trwała do stanu 4:6. Później wałbrzyszanie odskoczyli na kilka punktów i wyrównali na 1:1 w setach.

Od trzeciego seta na szczęście wszystko wróciło do normy. Częstochowianie nie popełniali większych błędów i szybko rozprawili się z siatkarzami Juventuru.

- Wbrew pozorom był to dla nas trudny mecz - ocenił trener Delic-Polu Norwida Janusz Sikorski. - Zaspaliśmy tylko w drugim secie, kiedy to goście prowadzili nawet 5:15. Ale kazałem chłopakom męczyć ich jak najdłużej. To przyniosło rezultat, bo dwa następne sety przebiegały już pod nasze dyktando.

Częstochowianie prowadzą w tabeli. Lepszym bilansem setów wyprzedzają Pomet Razem Wołów. - Przed sezonem nie mieliśmy rozeznania o rywalach, bo pozmieniał się skład grup - dodaje Sikorski. - Teraz jednak widzę, że wszystkie zespoły są w naszym zasięgu.

Delic-Pol Norwid - Juventur Wałbrzych 3:1 (25:19, 18:25, 25:17, 25:20)

Delic-Pol Norwid: Fijałek, Kordysz, Szczepanik, Gościniak, Lech, Sekuła, Kryś (libero) - Pająk, Guindo, Blachura.

Pozostałe wyniki: Pomet Razem Wołów - SMS PZPS Spała 3:1, Bzura Ozorków - Ikar Legnica 3:0, Mechanik Nysa - Czarni Rząśnia 3:1.