AZS Politechnika Koszalin - SPR Lublin 18:27 (10:11)

Piłkarki ręczne SPR przez pół meczu męczyły się w Koszalinie z debiutującym w ekstraklasie zespołem AZS Politechniki. Wszystko skończyło się dobrze i lublinianki po dwóch kolejnych porażkach nareszcie przekonująco wygrały

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania przypominała jeszcze dwa poprzednie mecze przegrane przez SPR z Łącznościowcem Szczecin i EB Startem Elbląg. Gospodynie, które dotychczas zdołały wygrać tylko jedno spotkanie (z Gościbią Sułkowice), w tej części gry prawie cały czas prowadziły, a w pierwszym kwadransie miały nad naszymi szczypiornistkami trzy bramki przewagi (7:4, 9:6). Wicemistrzynie Polski musiały gonić zespół beniaminka, a przyczyna była ta sama, która decydowała o porażkach poniesionych w tym sezonie - dużo błędów i nieskuteczność w ataku. Zawodniczki SPR nie wykorzystały przed przerwą pięć wyśmienitych sytuacji strzeleckich, oddawały sporo niecelnych rzutów, kilka razy odbiła piłkę bramkarka AZS Iwona Pabich. Mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie świetna gra w lubelskiej bramce Magdaleny Chemicz, która wiele razy ratowała swój zespół w najtrudniejszych sytuacjach.

Pierwsze prowadzenie SPR (11:10) uzyskało, ustalając zarazem wynik pierwszej połowy.

Po przerwie lublinianki wreszcie przejęły inicjatywę. Znacznie lepiej zagrały w obronie, wymuszając na rywalkach wiele strat, po których wyprowadzały kontrataki. Szybko uzyskały sześciobramkową przewagę i mogły spokojnie pilnować korzystnego wyniku. Akademiczkom udało się jeszcze zbliżyć na cztery bramki (18:22) po golu Joanny Dworaczyk w 52. min, ale było to już ostatnie ich trafienie w meczu. Trzy bramki Inny Silantiewej (zdobyte z rzutów karnych) oraz gole Sabiny Włodek (jak zwykle najskuteczniejszej na parkiecie) i Kristiny Swatko ustaliły wynik spotkania.

Za tydzień SPR ma dużą szansę na kolejną zdobycz punktową, bo zagra u siebie ze znajdującą się w głębokim kryzysie Piotrcovią. Najbliższe nasze rywalki przegrały w sobotę u siebie zdecydowanie z Zagłębiem Lubin 23:31.