Polpak przegrywa mecz na szczycie w I lidze koszykarzy

Drużyna ze Świecia uległa w Kwidzynie Basketowi 66:73. - Przy tak wyrównanym dobrym zespole jak Basket, nie można pozwolić sobie na przespanie dwóch kwart. A to nas spotkało - przyznał drugi trener Polpaku Tadeusz Gzella po porażce w Kwidzyniu

KOSZYKÓWKA. I liga mężczyzn - 10. kolejka

Koszykarze ze Świecia bardzo słabo rozegrali dwie pierwsze kwarty wczorajszego meczu na szczycie I ligi. - Chłopacy mieli fatalną skuteczność. Rywale to bezlitośnie wykorzystali - dodawał Gzella. Na przerwę Polpak schodził, przegrywając 27:47. W drugiej połowie zaczęło się systematyczne odrabianie strat. Podopieczni trenera Aleksandra Krutikowa mieli zwłaszcza świetny początek ostatniej kwarty: wygrali 11:3 i doszli Basket na 64:61. - Mieliśmy jeszcze piłkę, ale nie trafiliśmy, a rywale w odpowiedzi rzucili celnie i zaczęli zwalniać grę. Dawali się faulować, wykorzystywali rzuty wolne i utrzymali przewagę - zakończył Gzella.

Wynik meczu

BASKET KWIDZYN - POLPAK ŚWIECIE 73:66 (18:14, 29:13, 14:22, 12:17)

Basket: Puncewicz 18 (2), Prus 13 (2), Potulski 11 (3), Partyka 8 (1), Malczyk 8 (1), Lisewski 8, Wojdyła 5, Andrzejewski 2, Mazurek 0

Polpak: Morkowski 14 (1), J. Kalinowski 13 (2), Gołąb 9 (1), Molenda 6, Głowala 5, Małecki 5, Kowalczyk 4, Cywiński 4, K. Kalinowski 4, Twierdziński 2

Pozostałe wyniki: Stal Stalowa Wola - Kager/Viking Gdynia 98:89, GórnikWałbrzych - Kotwica Kołobrzeg 57:63, Spójnia Stargard Sz. - Znicz Jarosław 74:78, AZS Radom - KKS Pyra Poznań 74:79, Bafra/Sokół Łańcut - Tytan Częstochowa 95:74, Zastal Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 78:75, Alba/Elcho Chorzów - ŁKS Łódź 85:70