Wygrana Kanii/AZS w I lidze koszykarek

Torunianki nie zwalniają tempa. W kolejnym spotkaniu wysoko pokonały w stolicy Uniwersytet Warszawski. Niezwykłym wyczynem popisała się toruńska zawodniczka Ewelina Zaniewska, która trafiła do kosza zza połowy boiska!

Zespół gospodarzy, wzmocniony młodzieżową reprezentantką Polski Edytą Błaszczak zapowiadał walkę o zwycięstwo. Pierwsza kwarta to gra bez defensywy z obu stron. Torunianki bardziej skupiały się na zdobywaniu punktów niż na obronie własnego kosza. Gdyby nie fantastyczna postawa Jolanty Sowińskiej-Broczek (zdobyła 18 pkt w tej części spotkania), drużyna z Torunia wyraźnie by ulegała. Mocno zdenerwowany takim obrotem sprawy trener Maciej Broczek nakazał swoim podopiecznym agresywną grę w obronie. To szybko przyniosło efekty: pierwsze pięć minut drugiej kwarty zawodniczki Kanii/AZS wygrały 14:0 i w 15 min. odskoczyły na 40:21. Warszawianki starały się ambitnie odrabiać straty, ale chęć do dalszej walki odebrał im niesamowity rzut Zaniewskiej, która równo z syreną kończącą druga kwartę zdecydowała się na rzut zza połowy i ku zaskoczeniu wszystkich piłka wpadła do kosza.

Do końca spotkania koszykarki ze stolicy nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki z koszykarkami Kanii/AZS. Gdyby torunianki były nieco skuteczniejsze z półdystansu, bez problemu przekroczyłyby "setkę". Wysokie prowadzenie pozwoliło w ostatniej kwarcie trenerowi Broczkowi na wpuszczenie na parkiet zawodniczek rezerwowych, które na początku miały małe problemy ze zdobywaniem punktów. - Czasem grały bez odpowiedniego skupienia, ale w samej końcówce pokazały na co je stać i jestem zadowolony z ich występu - podsumował toruński szkoleniowiec.

AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI - KANIA/AZS TORUŃ 54:90 (21:26, 15:31, 11:20, 7:13)

Kania/AZS: Sowińska-Broczek 34 (1), Maksel 19, Rumińska 11 (1), Zaniewska 6 (2), Czajkowska 6, Hołownia 6, Budzińska 5, Januszek 2, Rzemień 0, Wiśniewska 0, Nijaki 0

Pozostałe wyniki: MUKS Poznań - Włókniarz Białystok 76:120, Kadus Bydgoszcz - Piątka Tczew 58:60, Pogoń Siedlce - Unia Swarzędz 33:105