Bydgoscy siatkarze wreszcie wygrali w serii B

Delecta/Chemik pokonał wicelidera Śnieżkę/Jokera Piła 3:1
Zła passa trzech porażek (ze Skrą, BBTS i Gwardią) przerwana. I mimo, że najbardziej doświadczony w zespole libero Krzysztof Wójcik nie mógł wyjść na parkiet z powodu przeziębienia. Mistrza Polski zastąpił Tomasz Knasiecki, który w poprzednich sezonach grał w obronie. Gospodarze poradzili sobie z presją, a także z obecnością po drugiej stronie siatki trzech byłych zawodników Chemika: Artura Hoffmanna, Witolda Chwastyniaka i Mirosława Zawieracza.

Po pewnie wygranym pierwszym secie (prowadzenie 8:3 i 16:10) podopieczni trenera Pawła Blomberga objęli prowadzenie w meczu. Po drugiej partii był remis, bo goście postawili na mocną zagrywkę, a wyróżniał się w tym elemencie - jak w całym meczu - Marcin Owczarski. Za każdym razem, gdy ten siatkarz stawał za końcową linią, Blomberg prosił o przerwę dla swojego zespołu. Decydująca dla wyniku była końcówka czwartej partii, w której bydgoszczanie przegrywali 18:20. Zdołali jednak wyrównać. Autowy atak Owczarskiego oraz blok Wojciecha Kaźmierczaka i Sebastiana Wójcika na Owczarskim skończyły spotkanie.

mac

Dla Gazety

Maciej Kosiak

drugi trener Delecty/Chemika

Cieszymy się z długo oczekiwanego zwycięstwa. Wierzymy, że po nim wreszcie zawodnikom odblokuje się psychika i z wiarą we własne możliwości zaczną wygrywać kolejne mecze. W mojej ocenie najlepiej zaprezentował się Łukasz Kruk. Profesjonalnie rozgrywał piłkę. To było to, na co liczymy. Ale to też zasługa znakomitego przyjęcia zagrywki przez drużynę, przez Tomka Knasieckiego, przez grającego kolejne dobre spotkanie Sebastiana Wójcika. Wyróżnił się też Wojtek Kaźmierczak, który kończył na środku wszystkie piłki tak jak należy.

not. mac

Wynik meczu

DELECTA/CHEMIK - ŚNIEŻKA/JOKER PIŁA 3:1 (25:23, 19:25, 25:17, 25:21)

Delecta/Chemik: Kruk, Kocik, Matusiak, Kaźmierczak, Wieczorek, S. Wójcik, Knasiecki (libero)

Pozostałe wyniki: AZS Opole - AZS Politechnika Śląska Gliwice 1:3 (21, -14, -22, -19), KPS Wołomin - Moderator Hajnówka 3:1 (18, 19, -23, 20), Jadar Radom - Orzeł Międzyrzecz 0:3 (-23, -21, -22), GTPS Gorzów - Skra II Bełchatów 3:0 (12, 18, 25), SPS Zduńska Wola - BBTS Bielsko Biała 0:3 (-15, -18, -22), mecz Avia Świdnik - Gwardia Wrocław odwołany