Grali piłkarze ręczni

MMTS Kwidzyn wygrał z outsiderem z Warszawy, jednego z goli zdobył bramkarz Artur Gawlik. AZS AWFiS Gdańsk przegrał w Głogowie

Trener MMTS Daniel Waszkiewicz tym razem nie musiał się wstydzić za swoich zawodników, którzy wcześniej, w meczach ze słabszymi rywalami, wykazywali jedynie minimum zaangażowania. W pierwszej połowie szalał szczególnie Piotr Frelek, bodaj najlepszy skrzydłowy w Polsce. Wykorzystywał niemal każdą akcję, w której uczestniczył, w tej części gry zdobył osiem bramek. Na listę strzelców wpisał się też bramkarz Artur Gawlik, wykorzystując rzut karny. Dwukrotnie podobną szansę zmarnował Adam Wolański.

MMTS: Gawlik 1, Wolański - Frelek 10, Urbanowicz 5, Kawczyński 4, Mroczkowski 4, Boneczko 3, Czertowicz 3, Rombel 2, Jaśkiewicz 2, Janiszewski 1, Cielątkowski 1, Balmas 1, Cieślak 0AZS AWF: Nowosielski, Romatowski - Waśko 7, Mont 5, Sobiesiak 4, Wrześniewski 2, Królik 2, Noch 2, Jankowski 2, Żuk 1, Kolczyński 1, Gozdur 0, Jasiówka 0

W Głogowie przegrali akademicy z Gdańska. - To był mecz, których powinno być więcej w polskiej lidze. Na hali 1200 widzów, do końca emocje - relacjonuje trener AZS AWFiS Wojciech Nowiński. - Druga połowa nie zaczęła się dla nas najlepiej, przez pierwsze siedem minut rywale prowadzili jedną bramką, ale potem trzy wykluczenia z naszej strony i przegrywaliśmy 20:25. W końcówce było walecznie, ale nie do końca rozsądnie. Słabiej zagrał też Paweł Wita, dobrze z kolei Michał Waszkiewicz.

Chrobry: Kotliński, Pitoń, Rak - M. Jurecki 8, B. Jurecki 7, Kuta 6, Marciniak 5, Piwko 3, Różański 2, Ciemniak 1, Łuczyk 0, Świtała 0, Piotrowski 0

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki, Sokołowski - Waszkiewicz 5, Jachlewski 5, Nyćkowiak 4, Pepliński 3, Markuszewski 3, Malandy 2, Ćwikliński 1, Lida 1, Żółtak 0, Kamelin 0

PIŁKARZE RĘCZNI

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Olimpia Piekary Śląskie - Vive Kielce 19:32 (12:12), PZU Życie Zagłębie Lubin - MOSiR Zabrze 28:19 (12:7), Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 30:23 (14:13), Wisła Płock - Piotrkowianin Kiper Piotrków Tryb. 34:21 (15:10)