Przed meczem Winiary Kalisz - Stal Mielec (sobota, g. 17.30)

SIATKÓWKA KOBIET. Seria A. Jeszcze nie tak dawno pojedynki Kalisza z Mielcem wzbudzały sporo emocji. Na ogół mecze obydwu zespołów kończyły się porywającymi tie-breakami. Tym razem nie ma mowy o siatkarskim maratonie.
W sezonie 2002/03 obydwa zespoły walczyły o brązowy medal mistrzostw Polski. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły Winiary. Większość pojedynków trwała pięć setów. Ale jeden, rozgrywany w Mielcu, szczególnie zapadł w pamięci kibiców z obydwu miast - piątą partię rozstrzygnięto dopiero przy stanie 20:22 dla Winiar.

Tym razem jednak Kalisz to obok Bielska-Białej i Piły jeden z głównych faworytów do zdobycia mistrzowskiej korony. Dotychczasowe mecze w pełni to potwierdzają. Po trzech kolejkach Winiary mają komplet zwycięstw i są liderem rozgrywek.

Zespół znad Prsny jest także drugim obok Bielskiej Stali reprezentantem Polski w elitarnej Lidze Mistrzów. Kaliszanki 10 listopada zainaugurują fazę grupową tych rozgrywek pojedynkiem z Azerrail Baku (Azerbejdżan).

W tym sezonie podopieczne trenera Jerzego Matlaka miały już okazję zmierzyć się z Winiarami w Kaliszu. Przed dwoma tygodniami w pucharowym pojedynku Stal nie miała nic do powiedzenia i gładko przegrała do zera.

Do rewanżu miało dojść w tym tygodniu, ale ponieważ kaliszanki już zapewniły sobie udział w turnieju Final Four, zrezygnowano z rozgrywania ostatnich dwóch meczów grupowych eliminacji PP.

Trudno oczekiwać, że od tamtego czasu gra mieleckiej drużyny uległa znaczącej poprawie. Tym bardziej, że przed tygodniem w ligowej konfrontacji z BKS-em Bielsko-Biała Stal wypadał mizernie.

- Mecz z Bielskiem pokazał, że zespół ma chyba kompleks wielkich firm. Przed tygodniem wystraszyliśmy się mistrza Polski, teraz musimy stawić czoła liderowi rozgrywek - mówi Jerzy Matlak, trener mielczanek. - Liczę na to, że tym razem kolana nie będą się uginać a ręce drżeć i dziewczyny zagrają najlepiej jak potrafią - dodaje z nadzieją Matlak.WINIARY-STAL
1miejsce w lidze7
3mecze3
3zwycięstwa1
6punkty4
9wygrane sety 4
5przegrane sety7
Pozostałe mecze 4. kolejki: Dalin - Muszynianka, AZS AWF - Gwardia, Energa Gedania Gdańsk - Adriana, BKS Stal - Nafta-Gaz.