Polfa Pabianice - Ostrovia Ostrów Wlkp. 99:73

Ostrowskie koszykarki nadal przegrywają

Ostrowianki wyjechały do Pabianic w bojowych nastrojach, ale już w pierwszej kwarcie zostały szybko sprowadzone na ziemię. Nie potrafiły w pierwszej połowie przebić się przez szczelną obronę ustawioną przez zespół Tadeusza Aleksandrowicza.

Natomiast zawodniczki Polfy łatwo ogrywały rywalki. Nie do zatrzymania był duet czesko-ukraiński Leona Krystofova - Julia Korzeniewska. Dopiero po zmianie stron ostrowianki zaczęły odrabiać straty, ale trudno było sobie wyobrazić, aby poradziły sobie z 30-punktową przewagą faworyzowanych rywalek (28:58 po pierwszej połowie). Dobrze w zespole Ostrovii poczynały sobie Karolina Żurkowska oraz Joanna Górzyńska i Ilona Mądra. Co ciekawe, Mądra (która ma 38 lat) ponownie przebywała na parkiecie przez 40 minut. - Każdy trener wierzy w wygraną swej drużyny. W meczu z ekipą Polfu moje podopieczne nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia - stwierdził trener Ostrovii Mirosław Orczyk. - Z środowej porażki nie robię wielkiej tragedii. Teraz przed nami mecz z zespołem Meblotapu. Wierzę, że po solidnych przygotowaniach, a mamy na to aż 9 dni (mecz rozegrany zostanie 13 listopada), uda się nam wywalczyć pierwsze zwycięstwo - zakończył trener Ostrovii.

Kwarty: 23:18, 35:10, 24:25, 17:20

Polfa: Krystofova 25 (1x3), Pantelejeva 21 (2x3), Korzenewska 13 (1x3), Iwliewa 11 (1x3), Toma 9, Lamparska 8 (1x3), Głaszcz 7 (1x3), Jaroszewicz 3, Perlińska 2, Szemraj 0.

Ostrovia: Żurkowska 20 (4x3), Mądra 14 (1x3), Górzyńska-Szymczak 14, Siwczak 12 (1x3), Szymańska 9, Przybylak 4, Kaczmarek 0, Górczak 0, Anioła