Prestiżowe imprezy w Short Tracku na Toropolu

W piątek i sobotę na opolskim lodowisku wystąpi krajowa czołówka w jeździe szybkiej na lodzie na krótkim torze. Nie zabraknie również przedstawicieli OMKŁS Opole.
- W zawodach wystąpi cała krajowa czołówka, łącznie wystartuje około 200 uczestników - tłumaczy trenerka OMKŁS Anna Łukanowa-Jakubowska. W piątek odbędą się ogólnopolskie zawody rankingowe, natomiast w sobotę rozgrywany będzie Puchar Polski.

Z samego Białegostoku, gdzie jest największy ośrodek short tracku, przyjedzie 82 łyżwiarzy. Ponadto będą przedstawiciele klubów z: Elbląga, Olsztyna, Nowego Targu, Sanoka, a także goście z Białorusi i Litwy.

W tej stawce wystąpią również opolanie. Największe szanse na dobrą lokatę ma Aida Popiołek, która jest naszą nadzieją na start w najbliższych zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2006 roku w Turynie. W rywalizacji juniorów powinni się liczyć Malwina Zawada i Michał Furch. Szansę na dobre miejsce w gronie juniorów młodszych mają Klaudia Kozłowska i Katarzyna Pawelec. - Najbardziej liczę na dobre występy Aidy Popiołek i Malwiny Zawady - twierdzi trenerka OMKŁS.

Naszemu klubowi w ostatnim czasie nie brakuje problemów. Najpierw były to przepychanki z Miejskim Zarządem Obiektów Rekreacyjnych o stawki za wynajem lodu na Toropolu, a teraz doszły problemy kadrowe. Groźnej kontuzji doznała, należąca podobnie jak Popiołek do krajowej czołówki, Natalia Grajcar. Na jednym z treningów upadła tak nieszczęśliwie, że łyżwą nacięła sobie ścięgno Achillesa. - Do treningów wróci najwcześniej w styczniu - zaznacza Łukanowa-Jakubowska. Kontuzję kolana leczy natomiast Kaja Pniewska, która treningi wznowi w grudniu.

- Te wszystkie kłopoty wpłynęły na nasze wyniki, są one dużo słabsze niż przed rokiem. Dlatego od trzech tygodni mamy pomoc psychologa - pani Sikorskiej - i mam nadzieję, że da to efekty podczas najbliższej imprezy - tłumaczy trenerka.

Opolskie zawody będą jednym z etapów walki o miejsce w kadrze Polski. Największe szanse, by się w niej znaleźć, mają Popiołek i Zawada. - Teraz liczy się praktycznie każdy start. Najważniejsze międzynarodowe imprezy w tym roku odbędą się w styczniu i już trwa walka o miejsce w kadrze - zaznacza Łukanowa-Jakubowska.

Reprezentanci OMKŁS pod koniec przyszłego tygodnia wylatują do włoskiego Bormio na zawody mające rangę nieoficjalnych mistrzostw Europy. W imprezie tej wystartują: Popiołek, Zawada, Furch i Kozłowska. Nie zabraknie tam zawodników ze światowej czołówki, m.in. z Korei Południowej.Ogólnopolskie zawody rankingowe, piątek od godz. 9 do 19.

Puchar Polski, sobota od godz. 9 do 14.

Toropol, ul. Barlickiego