W środę mecze Pucharu Polski siatkarek

Winiary Kalisz - na pewno. Nafta Piła - prawdodobnie. AZS AWF Poznań - być może. Dziś rozstrzygnie się sprawa awansu do finałowego turnieju o Puchar Polski.
Nafta Piła jest gospodarzem ostatniej serii spotkań w I grupie eliminacyjnej. Dziś pilanki podejmują Gwardię Wrocław i jeśli wygrają 3:0 - mogą być pewne awansu. Ostatni mecz ze Skrą Bełchatów powinien być bowiem formalnością; grająca w serii B Skra nawet na własnym parkiecie nie potrafiła dotąd urwać choćby seta wyżej notowanym rywalkom.

Początek meczu Nafty z Gwardią dziś o godz. 18 w hali przy ul. Żeromskiego. Bilety kosztują 10, 5 i 2 zł. Jutrzejszy mecz ze Skrą rozpocznie się o godz. 16, a wstęp jest bezpłatny.

1. Gwardia Wrocław369:1
2. Nafta Gaz Piła234:3
3. Skra Bełchatów330:9
W grupie II Winiary Kalisz - jako pierwsza drużyna w tegorocznych rozgrywkach - zapewniły już sobie awans do turnieju finałowego. Dlatego spotkania ostatniej serii eliminacji, które miały być rozgrywane dziś i jutro w Mielcu, zostały odwołane. Siatkarki z Kalisza nie muszą więc jechać w daleką podróż, by zagrać "o pietruszkę", a z zespołem Stali zmierzą się już w... sobotę - we własnej hali, w meczu 4. kolejki serii A.

1. Winiary Kalisz369:1
2. Gedania Gdańsk344:8
3. Stal Mielec222:6
Przed ostatnią serią meczów faworytem w grupie III jest Stal Bielsko-Biała. Mistrzynie Polski wygrały dotąd wszystkie trzy spotkania i potrzebują do awansu już tylko jednego seta.

Dziś Stal gra w Poznaniu z AZS AWF. Akademiczki, jeśli chcą myśleć o awansie, muszą ten mecz wygrać 3:0, a potem - też bez straty seta - pokonać Dalin Myślenice (choć nawet w takim przypadku o pierwszym miejscu w tej grupie zadecyduje bilans małych punktów). Tyle że rewanż z Dalinem akademiczki zagrają znów... na wyjeździe. To spotkanie zaplanowane było na czwartek w Poznaniu, ale działacze beniaminka poprosili o zmianę terminu. W sobotę Dalin gra na własnym parkiecie ważny mecz ligowy z Muszynianką i trenerzy tego klubu nie chcą ryzykować długiej i męczącej podróży do Wielkopolski. Oba zespoły zagrają w Myślenicach w niedzielę 14 listopada - dzień po meczu poznanianek w Muszynie.

Mecz AZS AWF ze Stalą Bielsko rozpocznie się dziś o godz. 18 w hali przy ul. Chwiałkowskiego. Bilety kosztują 6 zł (nie obowiązują wydane przez klub karty wolnego wstępu), a cały dochód z tego spotkania przekazany będzie na rzecz rodzin ofiar tragicznego wypadku pod Lublinem, gdzie 17 października zginęło trzech siatkarzy Avii Świdnik, a trzech kolejnych zostało rannych.

1. Stal Bielsko-Biała369:2
2. AZS AWF Poznań233:5
3. Dalin Myślenice334:9