Radan Gliwice - Akademia Słowa Poznań 8:5 (5:1) w lidze futsalu

Nie udała się piłkarzom Akademii Słowa Poznań w Gliwicach powtórka z meczu z ubiegłego tygodnia. Tym razem poznaniacy ulegli Radanowi Gliwice 5:8 (1:5).

Przypomnijmy, że tydzień temu, na własnym boisku, poznaniacy przegrywali już 0:3, by wygrać spotkanie z Owleksem Łódź 6:3. Tym razem w piątej minucie tego pojedynku było 3:0 dla gliwiczan.

Gra w pierwszej połowie zupełnie nie układała się po myśli poznaniaków. Tuż po przerwie Akademia Słowa przegrywała aż 1:6, ale wtedy mocno zaatakowała rywali. Zdobyła kolejne cztery gole i wydawało się, że uzyskanie remisu jest tylko kwestią czasu. Na trzy minuty przed końcem spotkania poznaniacy zdecydowali się wycofać bramkarza, by wprowadzić na boisko szóstego napastnika. Ten manewr sprawdził się doskonale przed tygodniem w meczu z Owleksem Łódź. Nie zdał jednak egzaminu w niedzielę w Gliwicach. Kontrataki gospodarzy były dla poznaniaków zabójcze.

Radan Gliwice - Akademia Słowa Poznań 8:5 (5:1)

Bramki dla Akademii: Dariusz Pieczyński 3, Klaudiusz Hirsch, Dariusz Matłoka.

Skład Akademii: Mielcarek, Jankowski - Konieczny, Matłoka, Hirsch, D. Pieczyński, Motała, Łeszyk, Hoeft, Ł. Pieczyński.

WYNIKI MECZÓW 5. KOLEJKI

Radan Gliwice - Akademia Słowa Poznań 8:5, KP Owlex Łódź - Marioss Opole 0:2, Baustal Kraków - Holiday Chojnice 2:2, Clearex Chorzów - Jango Gliwice 2:2, Fire Max AZS Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 5:5, Inpuls Alpol Siemianowice - PA Nova Eurogames Gliwice 7:2.

W klasyfikacji na najlepszego strzelca prowadzi Paweł Machura (Inpuls Alpol) - 10 goli.