Unia Opole - Ziemia Lubińska 8:1

Piłkarki Unii Opole odniosły wysokie zwycięstwo i tylko kataklizm może im zabrać tytuł najlepszego zespołu rundy jesiennej.

- Ostatnio nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, dlatego teraz intensywniej ćwiczymy strzelanie. Cieszymy się, że dało to efekty - mówiła Anna Nartowska, która strzeliła dwie bramki. To właśnie za jej sprawą Unia już po siedmiu minutach objęła prowadzenie.

Jak się później okazało, był to dopiero początek strzelaniny, gdyż już do przerwy było 4:0. Drużyna gości momentami wydawała się całkiem bezradna. - Mecz wcale jednak nie był dla nas spacerkiem - mówiła nieco kurtuazyjnie kapitan Unii Janina Ficek. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a naszym zawodniczkom mimo strzelenia czterech bramek brakowało skuteczności. Trener Andrzej Mazurek nie był do końca zadowolony z rezultatu. - Nie można pozwolić sobie na taką nonszalancję. Rywal był słaby i powinniśmy wygrać jeszcze wyżej - podkreślał szkoleniowiec Unii.

Unia Opole 8 (4)

Ziemia Lubińska 1 (0)

Bramki dla Unii: A. Nartowska (7., 15.), Derega (32., 50.), Grzelińska (33.), Żarska (54, 88.) Skrzypczyk (86.).

Unia: Józefczyk - D. Kopka, B. Kopka, Leletko (80. Sagan), Kaczerewska, Górnicka (50. Zylla), Derega (85. Siwiec), Grzelińska, Ficek, Skrzypczyk, A. Nartowska (67. Sówka)

Wyniki 9. kolejki II ligi kobiet

Unia Opole - LKS Ziemia Lubińska 8:1, Tęcza Kietrz/Kozłówki - Rolnik Biedrzychowice 3:1, Unia Racibórz - Dragon Miszkowice 12:0.