I liga piłkarzy ręcznych: Vive II - AZS 42:22

Szczypiorniści AZS-Politechniki przegrali w Kielcach z rezerwami Vive 22:42. Sędziowie z Katowic w drugiej połowie wyrzucili z parkietu za faule i krytykowanie orzeczeń aż trzech radomian

Trudno było oczekiwać pomyślnych wieści z Kielc, które "stały i stoją" piłką ręczną. Rezerwy pierwszego zespołu okazały się na tyle silne, że zespół radomski nie miał większych szans na korzystny wynik. - Ze wszystkich zespołów czołówki z którymi graliśmy, to właśnie młodzież Vive zrobiła na nas najkorzystniejsze wrażenie - zachwalał rywala trener "akademików" Marek Zdziech.

Już pierwsze minuty meczu dobitnie wykazały, kto może rozdawać w nim karty. Szybsi, dokładniejsi w rozegraniu, a przede wszystkim dysponujący znacznie lepszymi warunki fizycznymi gospodarze już po kilku minutach prowadzili siedmioma bramkami. Pod koniec pierwszej połowy przy stanie 17:14 dla kielczan, szansę na zmniejszenie niekorzystnego wyniku miał Bartłomiej Dąbrowski. Radomianin oddał jednak nieprzygotowany rzut. - To był ważny moment. Rywal za chwilę skutecznie skontrował, a w ostatnich sekundach skarcił nas kolejnym trafieniem - mówił Zdziech.

Prawdziwe nieszczęście zaczęło się w drugiej połowie. W wyniku gradacji kar z boisk usunięci zostali: Łukasz Jagodziński, a następnie - Dąbrowski. Za krytykowanie orzeczeń sędzia z parkietu usunął też Michała Zdziecha. Decyzja ta na tyle osłabiła zespół, że nie był on już w stanie podjąć walki. - Proszę to napisać. Sędziowie z Katowic wypunktowali nas... Nie mieliśmy najmniejszych szans w Kielcach osiągnąć korzystniejszy wynik - zakończył poirytowany Zdziech.

Po raz kolejny dobrą partię w AZS-ie rozegrał Marek Nawrocki.

VIVE II KIELCE - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 42:22 (19:14).

Vive: Kuczyński, Brzdąk - Janyst 11, Nikulenko 8, Gawęcki 5, Adamczyk 5, Podsiadło 4, Arendarski 3, Terlecki 2, Sadowski 2, Kubiec 1, Mochocki 1, Budkowski, Juszczyk.

Politechnika: Drabik, Sulima - Nawrocki 8, Dąbrowski 4, Jagodziński 3, Zdziech 2, Gryla 2, Cieślak 1, Wawrzyn 1, Tybuszewski 1, Psuja, Wójcicki.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Bocheński KS - KSS PR Końskie 25:31, Stal Mielec - Pabikis Pabianice 39:24, Wisła Puławy - Wisła Sandomierz 29:22, Viret Huta Zawiercie - ASPR Zawadzkie 32:24, AZS Biała Podlaska - MTS Chrzanów 26:29.