Porażka szczypiornistów Gwardii Opole

Nasi zawodnicy nie dali rady prowadzącej w tabeli Sparcie Oborniki Wielkopolskie. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 38:26 zespołu, który ma komplet punktów

Opolanie, by rywalizować z najlepszymi w I lidze, muszą występować w pełnym składzie. W Obornikach nie zagrał jednak kołowy Marcin Śmieszek, a grający trener Marek Jagielski jest po kontuzji i nie może być mocnym punktem zespołu. Osłabiona Gwardia toczyła wyrównany pojedynek do 20. minuty meczu. W 13. minucie prowadziła nawet 8:6, ale to było wszystko, na co było ją stać w tym spotkaniu. Końcówka pierwszej połowy, a także cała druga część meczu należała do gospodarzy, którzy systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie opolanie doznali wysokiej porażki dwunastoma bramkami.

W zespole Gwardii już niemal tradycyjnie najskuteczniejszym był skrzydłowy Szczepan Greczyński. Podkreślić też należy, że coraz odważniej do zespołu wchodzą ubiegłoroczni juniorzy. Łącznie w Obornikach czwórka: Michał Piech, Bartosz Zych, Wojciech Knop i Bogumił Baran zdobyła 10 bramek, a oprócz nich w składzie było jeszcze trzech nastolatków: Adam Malcher, Bartłomiej Jessa i Norbert Kurowski.

Sparta Oborniki Wielkopolskie 38 (19)

Gwardia Opole 26 (14)

Gwardia: Malcher, Dębski - Matyszok 2, Greczyński 8, Baran 1, Zych 4, Sawicki 3, Knop 1, Raczek 3, Piech 4, Jagielski, Kurowski, Jessa.

Wyniki 7. kolejki I ligi grupy A: Sparta Oborniki Wielkopolskie - Gwardia Opole 38:26, Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn 30:23, SMS Gdańsk - Grunwald Poznań 29:24, KKKF Żukowo - AZS Zielona Góra 29:39, Traveland Olsztyn - Techtrans Elbląg 31:27, Gwardia Koszalin - Tęcza Kościan 29:24.