Toruńscy hokeiści wygrali 6:0 z Katowicami

W ostatnim meczu przed dłuższą przerwą w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej drużyna TKH/TK/Energostal łatwo pokonała GKS Katowice 6:0

Katowiczanie przyjechali do Torunia w 13-osobowym składzie i już przed meczem byli skazani na porażkę. Przewaga torunian była bardzo duża. Najlepszym zawodnikiem GKS okazał się bramkarz Jacek Zając, który obronił w sumie 36 strzałów gospodarzy. Hokeiści GKS jedynie 13 razy celnie uderzali na toruńską bramkę.

Najwięcej emocji było w pierwszej tercji. Pierwszą bramkę zdobył w piątej minucie po asyście Pavla Rajnohy Tomasz Proszkiewicz, który trafia ostatnio do siatki z zadziwiającą regularnością. Potem Zająca pokonali jeszcze Przemysław Bomastek (dobijając krążek po ładnym strzale Jarosława Dołęgi) i Robert Fraszko swoim zwyczajem uderzając bardzo mocno i celnie z niebieskiej linii. Wśród torunian wyróżniał się Rostisław Sagło, który imponował wytrzymałością fizyczną a do walki nie zniechęcił go nawet brutalny atak Bartłomieja Kowalskiego. Hokeista z Katowic po tym przewinieniu otrzymał karę meczu.

W trzeciej tercji trener Jarosław Morawiecki pozwolił sobie na eksperymenty w składzie. Odesłał do szatni Dołęgę, Proszkiewicza, Łukasza Sokoła, Martina Voznika, w bramce Wawrzkiewicza zastąpił Łukasz Kiedewicz. - Daliśmy odpocząć kadrowiczom. Zostawiliśmy na lodzie jedynie Piotra Korczaka, bo byłyby problemy z obrońcami - przyznał drugi trener toruńskiej drużyny Stanisław Byrski.

Efektem było mnóstwo niedokładności i niecelnych podań. Katowiczanie mieli w tej części najlepsze okazje do strzelenia honorowego gola, ale Kiedewicz wygrywał pojedynki sam na sam z Szymonem Kątnym i Romanem Fonfarą. Torunianie nacierali, ale bramkę zdobyli tylko jedną. W 50. minucie strzał Macieja Oźóga dobił Robert Suchomski.

Kolejny mecz ligowy nasza ekipa rozegra dopiero 19 listopada w Oświęcimiu. Wcześniej reprezentacja Polski zagra w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

TKH/THYSSENKRUPP/ENERGOSTAL - GKS KATOWICE 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Proszkiewicz (5.), 2:0 Bomastek (9.), 3:0 Fraszko (15.), 4:0 Dołęga (21.), 5:0 Piotrowski (30.), 6:0 Suchomski (50.)

TKH/TK/Energostal: Wawrzkiewicz (41. Ł. Kiedewicz) - Dąbkowski, Tyczyński, Furo, Voznik, Laszkiewicz - Korczak, Sokół, Bomastek, Proszkiewicz, Dołęga - Piotrowski, Rajnoha, Ożóg, Saglo, Jóźwik - Fraszko - Suchomski, S. Kiedewicz

Kary: TKH/TK/Energostal 18 min, GKS 12 min + kara meczu dla Barłomieja Kowalskiego

Inne mecze: Stoczniowiec Gdańsk - Wojas/Podhale Nowy Targ 2:4 (0:1, 0:2, 2:1), GKS Tychy - Cracovia 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), KH Sanok - Unia/Dwory Oświęcim 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)