W sobotę w Pawłowicach żużlowe zakończenie sezonu

O tej małej wsi koło Leszna słyszał każdy kibic żużla w Polsce. W sobotę na mini-torze w Pawłowicach wystąpią najsłynniejsi wychowankowie tamtejszej szkółki
Stanisław Śmigielski, twórca, prezes i trener szkółki żużlowej w Pawłowicach jak co roku na zakończenie sezonu zaprosił wszystkich swoich wychowanków na towarzyski Turniej o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. A uznanych nazwisk wśród zawodników, którzy właśnie tam zdobywali pierwsze żużlowe szlify nie brakuje - Jarosław Hampel i Robert Miśkowiak zdobyli przecież tytuły mistrzów świata juniorów, a na podium IMŚJ stawali też Rafał Dobrucki i Rafał Okoniewski.

Ze względu na specyfikę pawłowickiego toru w każdym wyścigu będzie startowało tylko dwóch zawodników. Oprócz medalistów IMŚJ wystąpią m.in. Piotr Świderski, Łukasz Jankowski, Krystian Klecha, Paweł Hlib, Kamil Brzozowski i Marcin Nowaczyk. Na torze pojawią się też chłopcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w żużlu, z uważanym za ogromny talent 14-letnim Michałem Łopaszewskim z Pawłowic na czele.

- Zapowiada się fajna rywalizacja, bo zaprosiłem znanych już zawodników, a każdy z nich chętnie zgodził się na start. Pewnie chcą sobie przypomnieć stare dobre czasy - mówi Stanisław Śmigielski. Jak wielkim sentymentem żużlowcy darzą swego pierwszego nauczycela może świadczyć fakt, że Jarosław Hampel przyjedzie do Pawłowic prosto z wakacji w... Egipcie.

Początek zawodów na mini-torze w parku obok pałacu w Pawłowicach w sobotę o godz. 11.