Puchar Polski: Kolporter Korona - Górnik Łęczna 2:2

Do 73. minuty piłkarze Górnika przegrywali w Kielcach z II-ligowym Kolporterem Koroną 0:2. Finisz występujących w ekstraklasie łęcznian był jednak imponujący i zespół trenera Bogusława Kaczmarka zdołał doprowadzić do remisu

Trzy punkty uciekły kielczanom w końcówce. W 80. minucie, po stracie Arkadiusza Bilskiego, Sebastian Szałachowski zagrał prostopadle do Remigiusza Jezierskiego, a ten przelobował niepotrzebnie wychodzącego Przemysława Mierzwę. Pięć minut później Cezary Kucharski z linii końcowej, odegrał na środek pola bramkowego, a tam w dużym tłoku strzelił Veljko Nikitovie. - To, co zrobiliśmy, to duża sztuka - przyznał Bogusław Kaczmarek. Sztuką było także to, co Szałachowski zrobił na początku meczu - najpierw zamiast do pustej bramki trafił w słupek, a po chwili fatalnie spudłował z 12 metrów.

Zwycięstwo niemal gwarantowało kielczanom awans do kolejnej rundy Pucharu i to najpewniej z pierwszego miejsca. Gospodarze na nie zasłużyli. Nieskuteczni byli jednak Jakub Grzegorzewski (21. minuta - w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka), Maciej Wojtaś (59. - idealna okazja, ale piłka po uderzeniu z 12 metrów poszybowała w okolice zegara) oraz Piotr Bajera (dwukrotnie w ostatniej minucie kopnął obok bramki lub w obrońców). Oba gole kielczanie zdobyli po stałych fragmentach gry. W 34. minucie dośrodkowanie Przemysława Cichonia z rzutu rożnego główką wykończył Serb Aleksandar Radunovie. W 73. min po krótko wykonanym rzucie rożnym Swietosław Barkaniczkow wycofał przed pole karne do Bilskiego, który strzelił po ziemi tuż przy słupku.

W drugim spotkaniu tej grupy Polonia Warszawa zremisowała ze Stalą Mielec 1:1. Kolejny mecz w Pucharze Polski łęcznianie zagrają 10 listopada - na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Mielec.

Bramki

Kolporter Korona: Radunovie (34. głową z podania Cichonia), Bilski (73. z podania Barkaniczkowa)

Górnik: Jezierski (80. z podania Szałachowskiego), Nikitovie (85. z podania Kucharskiego)