Zawody w biegach przełajowych opolskiej młodzieży

Tysiąc uczniów z opolskich szkół wzięło udział w indywidualnych mistrzostwach miasta, które odbyły się na wyspie Bolko. O połowę mniejsza liczba dzieci rywalizowała w biegach sztafetowych.
W zawodach, których organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportu w naszym mieście, swoje reprezentacje wystawiło: 17 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i 12 szkół średnich. Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Jerzy Żyżyk - jednocześnie trener lekkoatletyki.



Wyniki zawodów:

Szkoły podstawowe

Dziewczęta

Rocznik 1993 (V klasa)

1. Marta Rogowska (PSP 8), 2. Michalina Górecka (PSP 15), 3. Agnieszka Czert (PSP 2)

Rocznik 1992 (VI klasa)

1. Justyna Michalska (PSP 24), 2. Anna Klisz (PSP 16), 3. Marta Furmańska (PSP 2)

Chłopcy

Rocznik 1993 (V klasa)

1. Daniel Bieniek (PSP 14), 2. Dawid Kochanek (PSP 24), 3. Michał Baciński (PSP 15)

Rocznik 1992 (VI klasa)

1. Adam Michałowski (PSP 20), 2. Paweł Kołodziej (PSP 24), 3. Paweł Gadżała (PSP 20)



Gimnazja

Dziewczęta

Rocznik 1991 (I klasa)

1. Wioletta Wróblewska (PG 2), 2. Agata Furman (PG 5), 3. Krystyna Kurpierz (PG 1)

Rocznik 1990 (II klasa)

1. Sylwia Dąbrowska (PG 4), 2. Justyna Bernacka (PG 4), 3. Anita Gibas (PG 1)

Rocznik 1989 (III klasa)

1. Joanna Ogonowska (PG 5), 2. Marta Jankowska (PG 4), Karolina Sergiel (PG 9)

Chłopcy

Rocznik 1991 (I klasa)

1. Rafał Boguszewski (PG 8), 2. Łukasz Bajda (PG 4), 3. Damian Górski (PG 1)

Rocznik 1990 (II klasa)

1. Mateusz Pipa (PG 4), 2. Maciej Muszyński (PG 3), 3. Przemysław Pławiak (PG 7)

Rocznik 1989 (III klasa)

1. Mateusz Moszczyński (PG 1), 2. Michał Słowik (PG 5), 3. Krystian Czech (PG 8)



Szkoły średnie

Dziewczęta

Rocznik 1988 (I klasa)

1. Magdalena Proft (III LO), 2. Magdalena Kowalcze (III LO), 3. Agnieszka Jaszczuk (VI LO)

Rocznik 1987 (II klasa)

1. Nikola Zimolong (ZSZ), 2. Lena Waligóra (I LO), 3. Karolina Michalczyk (VI LO)

Rocznik 1986 (III klasa)

1. Daria Hołodnik (I LO), 2. Wioleta Kuźmicz (ZSZ), 3. Marta Kostuś (III LO)

Chłopcy

Rocznik 1988 (I klasa)

1. Marcin Płuska (ZSTiO), 2. Dominik Kiełrus (ZSElektr.), 3. Łukasz Madej (WZDZ)

Rocznik 1987 (II klasa)

1. Adam Miształ (VI LO), 2. Damian Błaziński (ZSBud.), 3. Krzysztof Komorowski (WZDZ)

Rocznik 1986 (III klasa)

1. Tomasz Sawicki (I LO), 2. Przemysław Wąs (I LO), 3. Paweł Wacławczyk (WZDZ)



Sztafety

Szkoły podstawowe

Dziewczęta: 1. PSP 2, 2. PSP 16, 3. PSP 15.

Chłopcy: 1. PSP 15, 2. PSP 24, 3. PSP 2.

Gimnazja

Dziewczęta: 1. PG 4, 2. PG 1, 3. PG 2.

Chłopcy: 1. PG 1, 2. PG 8, 3. PG 5.

Szkoły średnie

Dziewczęta: 1. III LO, 2. VI LO, 3. II LO.

Chłopcy: 1. ZSElektr., 2. I LO, 3. III LO.