Sport w skrócie

SOŁOWOW NA PODIUM WE FRANCJI

Bardzo udanie zakończył starty w rajdowych samochodowych mistrzostwach Europy kierowca Cersanit Rally Team Michał Sołowow. Jadący renault clio super 1600 kielczanin w ostatniej eliminacji cyklu - 39. Rallye Antibes Azur (Francja) zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go jedynie kierowcy gospodarzy Simon Jean-Josephe i Dominique de Meyer. Jean-Josephe triumfował także w klasyfikacji końcowej ME, a Michał Sołowow był w niej czwarty.

BANASIŃSKI DRUGI W CZECHACH

Kielczanin Waldemar Banasiński (Browar Belgia) zajął drugie miejsce w szóstych zawodach cyklu wyścigów w kolarstwie przełajowym o Puchar Odrzański. - Przegrałem na samym finiszu tylko z mistrzem Czech - opowiadał. Zawody odbyły się w czeskim Bohuminie. W grupie masters było do pokonania sześć pętli, a każda z nich liczyła 1,6 kilometra.

SUKCESY BADMINTONISTÓW

Andrzej Rak zajął drugie miejsce w rywalizacji seniorów na rozegranym w Głubczycach Krajowym Turnieju Badmintona. Zawodnik AZS Kielce dopiero w decydującym pojedynku gry pojedynczej musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Piotra Mazura. W zmaganiach juniorów w singlu bezkonkurencyjny był jego kolega klubowy Adrian Dziółko (w parze z Jakubem Pełkowskim z Płocka był także drugi w grze deblowej).

DRUGIE I CZWARTE

Dobrze spisali się siłacze Tęczy Społem Kielce na rozegranym w Werbkowicach koło Hrubieszowa Pucharze Polski seniorów w wyciskaniu sztangi. Robert Wiejas w kategorii do 125 kg zajął z wynikiem 227,5 kg drugie miejsce. W kategorii 82,5 kg czwarty był Paweł Waldon (180 kg).

SŁABE WYNIKI MŁODYCH PIŁKARZY

Żadnego meczu nie wygrali młodzi piłkarze Świętokrzyskiego w ostatnich pojedynkach pierwszej rundy z kadrą Lubelskiego ZPN. Najbliżej wygranej byli w Pucharze Kazimierza Deyny (rocznik 1989) podopieczni Mariusza Słabiaka, którzy po bramce z rzutu wolnego Damiana Śledzika zremisowali z Lublinem 1:1. Po pierwszej rundzie z 4 pkt zajmują drugie miejsce na Rzeszowem (7 pkt). Szanse na awans po remisie 0:0 Kielce zachowały także w Pucharze Kuchara (1991) - to ich trzeci taki rezultat. W Pucharze Kazimierza Górskiego (1992) i Jerzego Michałowicza (1989) kielczanie przegrali po 0:3 i z zerowym dorobkiem zajmują ostatnie miejsca w swoich grupach. Młodsze grupy grały swoje ostatnie mecze w Ostrowcu, a starsze w Bełżycach koło Lublina. Druga runda rozpocznie się pod koniec kwietnia.

W "ŻEROMSKIM" KOPIĄ NAJLEPIEJ

Dziewczęta I LO im. Stefana Żeromskiego zostały mistrzyniami Kielc w piłce nożnej. W finale organizowanych przez ŚZPN rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych ekipa I LO pokonała 2:1 Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2. W pojedynku o trzecie miejsce VI LO im. J. Słowackiego wygrało 1:0 XI LO im. K.I. Gałczyńskiego.

BEZ ZMIAN WE WŁADZACH TENISA STOŁOWEGO...

Dotychczasowy prezes Okręgowego Związku tenisa Stołowego Marian Skorodzień będzie sprawował tę funkcję przez kolejne cztery lata. Za najważniejsze zadania na nową kadencję uznał on konsolidację środowiska w województwie, profesjonalne szkolenie kadry Świętokrzyskiego i dobre wyniki we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, a także znalezienie sponsora dla okręgu. W skład nowego zarządu weszli: Janusz Janusz, Leszek Kozieł, Bronisław Kurzak, Antoni Kocela, Marek Gruszka i Stefan Marzec.

.... I SZACHÓW

Walne zgromadzenie Świętokrzyskiego Związku Szachowego powierzyło ponownie Tomaszowi Stefaniakowi funkcję prezesa zarządu. W skład nowych władz weszli także: Marta Piotrowska, Janusz Wach, Donat Wieczorek, Sławomir Koziej, Ryszard Pietras, Leszek Bakalarz, Leszek Jarosz, Jerzy Hanus, Tadeusz Relidzyński i Grzegorz Pietrzykowski.

PLEBISCYT RADIA KIELCE

Kierowca rajdowy Michał Sołowow został uznany za sportowca weekendu w tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy sportowych Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Kielczanin do brązowego medalu mistrzostw Polski dołożył teraz czwartą pozycję w klasyfikacji końcowej mistrzostw Europy. Tytułem drużyny weekendu nagrodziliśmy drugoligowych piłkarzy Kolportera Korona Kielce i trzecioligowych Heko Czermno. Pierwsi po bardzo dobrym meczu pokonali lidera GKS Bełchatów, a podopieczni Andrzeja Deca awansowali na pierwsze miejsce w trzeciej lidze.