Sport.pl

Sport w skrócie

ŻUŻEL

JUBILEUSZ PO RZESZOWSKU. Maciej Kuciapa i Tomasz Rempała z Marmy Polskie Folie Rzeszów zdominowali rozegrany w sobotę w Opolu Turniej z okazji 20-lecia startów Sławomira Dudka i 25-lecia pracy w sporcie żużlowym Piotra Żyto. Specjalnie zaproszeni na tą okazję zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły, a minimalnie lepszą okazała się drużyna Sławomira Dudka. Zwieńczeniem turnieju były wyścigi indywidualny o puchary poszczególnych jubilatów. Obydwa trafiły w ręce rzeszowian. Sławomir Dudek Team - Piotr Żyto Team 46:44. Dudek Team: S. Dudek 9 (1, 2, 1, 2, 3), Rembas 8 (3, 1, 3, 0, 1), Dobrucki 10 (2, 1, 1, 3, 3), T. Rempała 9 (1, 2, 2, 3, 1), Pawliczek 8 (2, 2, 0, 2, 2), Sekula 2 (0, 0, 1, d, 1). Żyto Team: Bajerski 11 (2, 3, 3, 1, 2), S. Kowolik 1 (d, 1, 0, -, d), Pietraszko 4 (0, -, 2, 2, 0), Kuciapa 12 (3, 3, 3, 3, 0), Puszakowski 11 (3, 3, 2, 0, 3), Schmidt 2 (1, 0, 0, 1, -), Czechowicz 3 (0, 1, 2). Wyścig o puchar S. Dudka: T. Rempała, Rembas, Pawliczek (d), Dobrucki (d). Wyścig o puchar P. Żyto: Kuciapa, Pietraszko, Puszakowski, Bajerski (d).

KUCIAPA TRZECI. Rafał Dobrucki z Unii Leszno triumfował w rozegranym w Tarnowie Memoriale Zygmunta Pytko. Trzeci był Maciej Kuciapa, a dziesiąty Tomasz Rempała (obaj Marma Polskie Folie Rzeszów). Wyniki: 1. Rafał Dobrucki (Unia L.) 11 (3, 2, 3, 3), 2. Robert Wardzała (Unia T.) 10 (2, 3, 2, 3), 3. Maciej Kuciapa (Marma) 8 (d, 2, 3, 3), 4. Krzysztof Słaboń (Atlas) 8 (2, 1, 2, 3), 5. Łukasz Jankowski (Unia L.) 7 (2, 3, 0, 2), 6. Adam Pietraszko (Kolejarz O.) 6 (0, 3, 3, 0), 7. Jacek Rempała (Unia L.) 6 (1, 3, 1, 1), 8. Marcin Rempała (Unia T.) 5 (3, d, 1, 1), 9. Zbigniew Czerwiński (Włókniarz) 5 (2, 1, 1, 1), 10. Tomasz Rempała (Marma) 4 (d, 2, 2, d), 11. Paweł Baran (Unia T.) 3 (0, 2, 0, 1), 12. Stanisław Burza (Unia T.) 3 (1, 1, 1, 0), 13. Paweł Hlib (Stal) 2 (2, d, d, d). W równolegle rozgrywanym Memoriale Ryszarda Chrupka wygrał Marcin Rempała (Unia T.), a czwarte miejsce zajął Dawid Bendzera z KSŻ Krosno.

TIHANYI NA PODIUM. Czech Tomas Suchanek wygrał zawody Złotego Kasku w austriackim Mureck. Drugie miejsce zajął jeździec quick-miksu Zielona Góra Grzegorz Kłopot. Trzeci był obcokrajowiec KSŻ Krosno, Węgier Sandor Tihanyi.

Tihanyi wziął także udział w rozegranym w Nastschbach meczu towarzyskim Austria - Węgry. Gospodarze wygrali 56:34, a Tihanyi wywalczył 13 punktów.

HOKEJ NA LODZIE

Wyniki 17. kolejki PLH: KH Sanok - TKH Toruń 0:7. Tercje: 0:2, 0:3, 0:2. 0:1 K. Piotrowski (13.), 0:2 Proszkiewicz (14.), 0:3 K. Piotrowski (26.), 0:4 Jóźwik (33.), 0:5 Suchomski (38.), 0:6 Dołęga (52.), 0:7 Bomastek (60.). Kary: KH - 6 min., TKH - 8 min. KH: Łukaszek - Burnat, Miśków, Niemiec, Barnuś, Radwański - Rąpała, Ciepły, T. Demkowicz, Kostecki, Solon oraz T. Mermer, Piecuch, Brejta oraz Krzanowski, Galant; GKS Tychy - Dwory Unia Oświęcim 3:2, Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 8:1, Wojas Podhale Nowy Targ - Cracovia 5:1.

1. GKS Tychy173479-44
2. Stoczniowiec Gdańsk183391-49
3. Dwory Unia153082-30
4. Wojas Podhale163060-41
5. Cracovia142856-39
6. TKH Toruń172877-45
7. KH Sanok18428-143
8. GKS Katowice17231-113
KOSZYKÓWKA

Wyniki ostatnich spotkań 8. kolejki I ligi mężczyzn: Basket Kwidzyn - ŁKS Łódź 103:63, Alba Chorzów - Pyra Poznań 94:67.

1. Basket Kwidzyn7-115670:529
2. Polpak Świecie5-313649:599
3. Alba Chorzów5-313663:624
4. Sokołów Znicz Jarosław5-313568:534
5. Bafra Sokół Łańcut5-313592:462
6. Zastal Zielona Góra5-313588:586
7. Stal Stalowa Wola4-412659:631
8. Kotwica Kołobrzeg4-412572:555
9. Spójnia Stargard Szcz.4-412594:593
10. Pyra Poznań4-412594:659
11. Tytan Częstochowa3-511641:586
12. Viking Gdynia3-511610:644
13. Górnik Wałbrzych3-511564:599
14. AZS Radom3-511526:582
15. Siarka Tarnobrzeg2-610613:676
16. ŁKS Łódź2-610563:705
Wyniki 9. kolejki o wejście do I ligi kobiet: MLKS Rzeszów - UKS Krynica 112:63. Kwarty: 25:24, 20:13, 45:13, 22:13. MLKS: Cudo 0, Buszta 22, Lachcik 20, Ludwiniak 17 (1), Węklar 21 (1) oraz Hogendorf 5, Pałys 6, Wajda 6, Uchman 6, Topolska 7, Szelewa 2. UKS: Skraba 12 (1), Ojczyk 10, Majchrzak 13, Konar 3, Belcer 16 oraz Macheta 5, Mazgaj 4; Górnik Wieliczka - Stal Stalowa Wola 77:62. Kwarty: 21:15, 20:14, 21:20, 15:13. Górnik: Chmiel 1, Skowron 8, Konopka 10 (1), Owca 31 (1), Grzywacz 13 oraz Kaczmarczyk 0, Krzyżak 0, Kasprzycka 12, Puchara 2. Stal: Czopor 6, Łopion 3, Gołąbek 5, Parus 22 (1), A. Wydra 9 oraz K. Wydra 2, Niemiec 5, Kaczmarska 9, Darłak 1; Gracz Starachowice - CKiS Skawina 66:70, MOSM Bytom - MOSiR Mysłowice 71:59, GTK Gorlice - Borek Kraków 76:38, RMKS Rybnik - Pałac Młodzieży Tarnów 72:87, pauzował Żak Nowy Sącz.

1. Pałac Młodzieży815703:547
2. CKiS Skawina814606:441
3. Żak Nowy Sącz814544-452
4. Górnik Wieliczka713618:489
5. MOSM Bytom713484:362
6. Stal Stalowa Wola812548:510
7. Gracz Starachowice812523:526
8. MLKS Rzeszów812591:517
9. GTK Gorlice711479:412
10. MOSiR Mysłowice810571:605
11. RMKS Rybnik810553:623
12. Borek Kraków99476:811
13. UKS Krynica88429:823
Wyniki 1. kolejki III ligi mężczyzn: Resovia - Stal II Stalowa Wola 94:74, MOSiR II Krosno - Sokół II Łańcut 88:75, Polonia II Przemyśl - Znicz II Jarosław 118:45.

PIŁKA RĘCZNA

Wyniki 6 kolejki I ligi mężczyzn: Wisła Sandomierz - Stal Mielec 33:23 (16:14). Wisła: Stolarski, Dziedzic - Ogrodnik 9, Marzec 3, Cupryś, Rędzio 1, Węgrzynowski 2, Kuroś 3, Syta 1, Dusak 5, Ł. Krupa 6, Ćwik 1, Kutek 2. Stal: Zieliński, Lipka, Banaś - Wilk 3, Maćkowski 1, Basiak 5, A. Krupa, Szczerba, Wach 4, D. Kubisztal 4, Surowiec 1, M. Kubisztal 5, Rybak; Pabiks Pabianice - Vive II Kielce 34:35, KSSPR Końskie - Viret Zawiercie 28:24, ASPR Zawadzkie - AZS Biała Podlaska 34:28, AZS Radom - BKS Bochnia 33:30, MTS Chrzanów - Wisła Puławy 38:24.

1. KSSPR Końskie612216-154
2. ASPR Zawadzkie610180-170
3. Viret Zawiercie68183-156
4. MTS Chrzanów68186-166
5. Wisła Puławy68184-177
6. Vive II Kielce58153-149
7. BKS Bochnia64170-174
8. Stal Mielec64177-197
9. AZS Radom64157-185
10. AZS Biała Podlaska64163-194
11. Wisła Sandomierz62151-160
12. Pabiks Pabianice50136-175
Wyniki 2. kolejki II ligi kobiet: Siódemka Jarosław - Otmęt Krapkowice 23:18, Tomex Kraków - Olimpia Nowy Sącz 19:27, AZS AWF Kraków - Jaszczury Ozimek 43:10, pauzował Kłos Olkusz.

1. AZS Kraków2463-29
2. Olimpia Nowy Sącz2246-39
3. Siódemka Jarosław1223-18
4. Tomex Kraków2249-49
5. Jaszczury Ozimek2242-55
6. Otmęt Krapkowice2040-53
7. Kłos Olkusz1012-32
SIATKÓWKA

Wyniki 3. kolejki II ligi kobiet: UMKS Łańcut - Armatura Kraków 3:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Siarka Tarnobrzeg 0:3, MKS Andrychów - Orzeł Kozy 3:1, MOSiR Mysłowice - SMS II Sosnowiec 0:3.

1. UMKS Łańcut369:0
2. Siarka Tarnobrzeg369:3
3. MKS Andrychów356:6
4. Orzeł Kozy346:6
5. SMS II Sosnowiec344:6
6. MOSiR Mysłowice345:8
7. Tomasovia343:8
8. Armatura Kraków334:9
Wyniki 3. kolejki II ligi mężczyzn: Błękitni Ropczyce - Rafako Racibórz 3:1, Okocimski Brzesko - MKS Andrychów 3:2, SMS II Spała - Energetyk Jaworzno 3:2, MKS MOS Będzin - Cukrownik Lublin 3:1.

1. Okocimski Brzesko369:6
2. Cukrownik Lublin357:3
3. Błękitni Ropczyce356:4
4. SMS II Spała358:6
5. Energetyk Jaworzno347:7
6. MOS Będzin346:7
7. MKS Andrychów345:8
8. Rafako Racibórz332:9
Wyniki 1. kolejki III ligi kobiet: AZS UR Rzeszów - Tęcza Żołynia 3:2, Sanoczanka Sanok - MOSiR Jasło 3:2, pauzowały Karpaty Krosno.

Wyniki 3. kolejki III ligi mężczyzn: Czarni Oleszyce - MOSiR Jasło 3:0, Tęcza Sędziszów - San Lesko 3:2, AZS UR Rzeszów - Orkan Nisko 0:3, Karpaty Krosno - TSV Sanok 3:2, Błękitni II Ropczyce - MKPS Stal Mielec 1:3.

1. Orkan Nisko369:2
2. Karpaty Krosno369:5
3. Czarni Oleszyce357:3
4. AZS UR Rzeszów356:3
5. TSV Sanok346:6
6. Stal Mielec346:7
7. MOSiR Jasło344:6
8. Błękitni II Ropczyce344:7
9. Tęcza Sędziszów343:8
10. San Lesko332:9
TENIS STOŁOWY

Wyniki 3. kolejki I ligi kobiet: KKTS Krosno - Bronowianka II Kraków 6:4, Elta Łódź - MKSTS Polkowice 4:6, Wanda Kraków - Cukrownik Chybie 3:7, JKTS Jastrzębie - Rafaello Kazimierza Wielka 3:7.

1. Rafaello3621-9
2. MKSTS Polkowice3619-11
3. KKTS Krosno3415-15
4. JKTS Jastrzębie3214-16
Elta Łódź3214-16
Cukrownik Chybie3214-16
7. Bronowianka II3213-17
8. Wanda Kraków3010-20
Wyniki 4. kolejki I ligi mężczyzn: Agra Olesno - Brzostowianka 5:5, Erjot Oława - AZS Politechnika Izolator Rzeszów 5:5, Kastor Łask - Victoria Wałbrzych 10:0, Górnik Miechowice - Trasko Ostrzeszów 4:6, AZS Częstochowa - AZS AE Wrocław 3:7.

1. Kastor Łask4832-8
2. Trasko Ostrzeszów4827-13
3. Erjot Oława4723-17
4. Górnik Miechowice4629-11
5. Politechnika Rzeszów4423-17
6. AZS AE Wrocław4318-22
7. Victoria Wałbrzych4211-29
8. Brzostowianka4113-27
9. Agra Olesno4111-29
10. AZS Częstochowa4013-27
PIŁKA NOŻNA

Wyniki 14. kolejki IV ligi podkarpackiej: Krośnianka - Rzemieślnik Pilzno 1:2, Igloopol Dębica - Stal Herb Sanok 2:2, Rafineria Czarni Jasło - Błękitni Ropczyce 0:1, Izolator Boguchwała - MKS Kańczuga 6:2, Sanovia Lesko - Strug SZiK Tyczyn 2:4, Unia Nowa Sarzyna - Siarka Tarnobrzeg 2:0, Zrwy Dzikowiec - Resovia 2:1, Żurawianka - Wisłoka Dębica 0:5, mecz JKS Jarosław - Stal Mielec został przełożony.

1. Stal Sanok143224-9
2. Wisłoka Dębica143135-11
3. Unia Nowa Sarzyna142918-5
4. Rzemieślnik Pilzno142824-16
5. Rafineria Czarni Jasło142622-14
6. Stal Mielec132416-14
7. Strug Tyczyn142321-13
8. Izolator Boguchwała142325-19
9. Igloopol Dębica142120-15
10. JKS Jarosław131920-18
11. Siarka Tarnobrzeg141819-22
12. Resovia141515-18
13. Zryw Dzikowiec141412-23
14. Błękitni Ropczyce141315-20
15. Żurawianka141316-26
16. MKS Kańczuga14713-31
17. Krośnianka1468-29
18. Sanovia Lesko1459-29
Wyniki 11. kolejki grupy rzeszowskiej klasy okręgowej: Stal Łańcut - Korona Załęże 1:1, Dynovia - Górnovia 2:0, Jawor Krzemienica - Piast Nowa Wieś 2:1, Crasnovia - Błażowianka 4:2, Sokół Sokołów - Głogovia 1:1, Grodziszczanka - Jasionka 6:0, Elektrociepłownia Rzeszów - Włókniarz Rakszawa 2:0, Herman Hermanowa - Bratek Bratkowice 2:0.

1. Głogovia112321-10
2. Włókniarz Rakszawa112322-9
3. EC Rzeszów112220-12
4. Crasnovia111824-13
5. Korona Załęże111812-13
6. Jawor Krzemienica111814-12
7. Błażowianka111720-16
8. Bratek Bratkowice111615-21
9. Górnovia111417-18
10. Piast Nowa Wieś111315-14
11. Herman Hermanowa111310-15
12. Stal Łańcut111213-12
13. Grodziszczanka111217-17
14. Dynovia111114-21
15. Jasionka11811-27
16. Sokół Sokołów1158-24
Wyniki 12. kolejki grupy dębickiej klasy okręgowej: Brzostowianka - Kolbuszowianka 2:5, Lechia Sędziszów - Radomyślanka 3:0, Raniżovia - Start Wola Mielecka 2:0, Czarnovia - Strzelec Frysztak 2:0, KP Ropczyce - Ikarus Tuszów Narodowy 4:0, Chemik Pustków - Strażak Niwiska 7:1, Złotniczanka - Team Przecław 2:2, Smoczanka Mielec - Jutrzenka Ławnica 0:0.

1. Kolbuszowianka122948-13
2. Lechia Sędziszów122730-7
3. Czarnovia122428-9
4. Brzostowianka122323-16
5. Chemik Pustków122120-20
6. Strzelec Frysztak121923-16
7. Jutrzenka Ławnica121815-14
8. KP Ropczyce121619-11
9. Ikarus Tuszów Nar.121618-20
10. Start Wola Mielecka121616-21
11. Złotniczanka121311-15
12. Team Przecław121229-24
13. Raniżovia111213-16
14. Radomyślanka12107-27
15. Smoczanka Mielec11910-13
16. Strażak Niwiska1206-75
Wyniki 12. kolejki grupy stalowowolskiej klasy okręgowej: Budo Instal Turbia - Sokół Kamień 1:1, Unia II Sarzynianka - Sanna Zaklików 3:0, Tłoki II Gorzyce - Iskra Sobów 1:3, LZS Łętownia - Sokół Nisko 1:3, Czarni Lipa - Wisła Baranów Sandomierski 0:0, Sparta Jeżowe - KP Zarzecze 2:0, Orzeł Rudnik - Stal Nowa Dęba 0:1, Tarnogóra - Bukowa Jastkowice 3:2/

1. Sokół Nisko123448-9
2. Iskra Sobów122719-8
3. Budo Instal Turbia122536-9
4. Stal Nowa Dęba122115-17
5. Orzeł Rudnik122021-17
6. Sokół Kamień12189-8
7. Bukowa Jastkowice121719-17
8. Sparta Jeżowe121610-22
9. KP Zarzecze121313-18
10. Unia II Sarzynianka121320-26
11. Czarni Lipa121315-21
12. Tłoki II Gorzyce121221-21
13. Sanna Zaklików121128-24
14. Wisła Baranów12109-22
15. Tarnogóra12913-29
16. Łętownia1289-26
Wyniki 13. kolejki grupy jarosławskiej klasy okręgowej: Czuwaj Przemyśl - Sokół Sieniawa 2:0, LKS Skołoszów - Syrenka Roźwienica 3:1, Piast Tuczempy - Zdrój Horyniec 4:0, Budowlani Szówsko - Błękitni Grzęska 2:0, Granica Stubno - Roztocze Narol 0:1, Orzeł Przeworsk - MKS Radymno 1:2, Polonia II Przemyśl - Start Pruchnik 2:1, Golbalux Wiązownica - Łęk Ostrów 3:1.

1. Piast Tuczempy132735-9
2. Syrenka Roźwienica132724-13
3. Czuwaj Przemyśl132524-11
4. Orzeł Przeworsk132526-16
5. Sokół Sieniawa132527-20
6. LKS Skołoszów132326-20
7. MKS Radymno132321-16
8. Roztocze Narol132229-23
9. Golbalux Wiązownica131714-16
10. Granica Stubno131317-25
11. Błękitni Grzęska131215-22
Start Pruchnik131215-22
13. Łęk Ostrów131214-27
14. Budowlani Szówsko131115-20
15. Polonia II Przemyśl13913-31
16. Zdrój Horyniec13714-39
Wyniki 12. kolejki grupy krośnieńskiej klasy okręgowej: Nafta Jedlicze - Szarotka Nowosielce 0:0, Rafineria Czarni II Jasło - Jasiołka Świerzowa 1:3, Piast Miejsce Piastowe - Galicja Cisna 2:0, Górnik Grabownica - Start Rymanów 1:3, Orzeł Bażanówka - Iwonka Iwonicz 4:3, Brzozovia - Górnik Strachocina 2:0, Tempo Nienaszów - Leśnik Baligród 1:1, Zamczysko Odrzykoń - LKS Zarszyn 1:3.

1. Nafta Jedlicze123029-11
2. Szarotka Nowosielce122736-18
3. Chłodnie Zarszyn122626-13
4. Brzozovia122126-20
5. Leśnik Baligród122023-14
6. Galicja Cisna121724-19
7. Orzeł Bażanówka121723-21
8. Rafineria Czarni II121719-26
9. Tempo Nienaszów121623-25
10. Start Rymanów121515-18
11. Piast Miejsce Piastowe121422-18
12. Zamczysko Odrzykoń111413-17
13. Górnik Strachocina121318-27
14. Jasiołka Świerzowa111116-17
15. Górnik Grabownica12714-37
16. Iwonka Iwonicz12112-36