Wisła rozgromiona

Szczypiorniści z Lubelszczyzny nie mogą zaliczyć minionego weekendu do udanych. Oba nasze zespoły przegrały, a puławska Wisła-Azoty została w Chrzanowie wręcz rozgromiona.

Drużyna trenera Jacka Zglinickiego uległa MTS różnicą aż 14 bramek. Spotkanie było wyrównane tylko przez pierwszy kwadrans. Po 15 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Z upływem czasu do głosu doszli doświadczeni gospodarze, którzy wypracowywali sobie coraz większą przewagę. Do przerwy puławianie przegrywali 9:21.

Na początku drugiej odsłony piłkarze Wisły-Azotów rzucili się do odrabiania. W ciągu dwóch minut drużyna puławska czterokrotnie pokonała bramkarza Chrzanowa, ale szybko się okazało, że był to tylko krótki zryw. Na więcej w sobotę po prostu nie było wiślaków stać.

MTS CHRZANÓW 38 (21)

WISŁA-AZOTY PUŁAWY 24 (9)

SKŁAD

Wisła-Azoty: Leitner, Kamil Tylutki - K. Misiewicz 8, Witkowski 5, Płaczkowski 3, Popławski 3, Mazur 2, Chmielewski 2, Banaszek 1, Sieczkowski, P. Misiewicz. Najwięcej bramek dla Chrzanowa: Kruczek 12 oraz Babicz 4, Ciołkosz 4, Rokita 4.

Akademicy bez szans

W piątej minucie AZS AWF Biała Podlaska przegrywał w Zawadzkim z AZSPR 0:4. Po chwili bialczanie stracili kolejną bramkę i było już 0:5. Potem kolejne trzy bramki zdobyli akademicy, ale ton grze nadal nadawali gospodarze. W 17. minucie ASPR prowadził 10:6 i stale powiększał swoją przewagę. Tuż przed końcem pierwszej części gry zespół z Zawadzkiego wygrywał już różnicą ośmiu goli (19:11).

Wprawdzie po przerwie indywidualne krycie najskuteczniejszych w ASPR Przemysława Jagły i Ireneusza Popławskiego przyniosło pewne efekty, ale w ostatecznym rozrachunku było to zbyt mało, by doprowadzić choćby do remisu.