Joker Piła - Gwardia Wrocław1:3

Siatkówka mężczyzn. Siatkarze Gwardii Wrocław pokonali na wyjeździe lidera tabeli - Jokera Piłę. To już drugie zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach serii B. - W Pile wreszcie zagraliśmy swoją siatkówkę i to my dyktowaliśmy warunki na boisku - przyznaje trener Gwardii Jacek Grabowski
Gwardia od drugiego seta była zespołem wyraźnie lepszym - w drugiej partii gospodarze tylko raz zbliżyli się na dystans jednego punktu (14:15 po ataku Owczarkiego), ale później wrocławianie stopniowo powiększali przewagę, wygrywając do 19. Najbardziej zacięty i, jak się okazało, decydujący był trzeci set.

- Rzeczywiście, było nerwowo - mówi Grabowski. - Przy stanie 24:24 Joker miał dwie piłki meczowe, a my mieliśmy cztery. Na szczęście nie zabrakło nam zimnej krwi. Wojtek Szczurowski zdołał wykończyć atak, który dał nam zwycięstwo w stosunku 30:28.

W ostatnim secie Joker już nie zdołał odwrócić losów meczu, a przy stanie 20:24 mecz zakończył Poskrobko. - W Pile wreszcie zagraliśmy swoją siatkówkę i to my dyktowaliśmy warunki na boisku - opowiada Grabowski. - Chłopcy w każdym elemencie spisywali się dobrze, nie było problemów z zagrywką i przyjęciem. W ataku graliśmy kombinacyjnie, co sprawiało Pile wiele problemów. W naszym zespole Maciek Zając kończył wiele naszych kontr. Dzielnie wspierał go też Wojtek Szczurowski, który poza udanymi akcjami w przyjęciu, tym razem był też przydatny w ataku. Zresztą Wojtek rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie.

W najbliższą sobotę Gwardia zmierzy się w hali Orbita z Chemikiem Bydgoszcz.

Joker Piła - Gwardia Wrocław 1:3 (25:23, 19:25, 28:30, 20:25)

Gwardia: Dutkiewicz, Zając, Poskrobko, Szczurowski, Markiewicz, Jarząbski, Górnik (libero) oraz Uliński, Ciesielski, Gulczyński.

Pozostałe wyniki: Chemik Bydgoszcz - BBTS Bielsko 1:3 (25:23, 19:25, 28:30, 20:25); SPS Zduńska Wola - Orzeł Międzyrzecz 1:3 (20:25, 25:22, 22:25, 18:25); AZS Opole - Moderator Hajnówka 1:3 (20:25, 25:20, 16:25, 21:25); Jadar Radom - KPS Wołomin 3:0 (25:22, 25:20, 25:13); GTPS Gorzów - AZS Politechnika Gliwice 3:1; Avia Świdnik - Skra II Bełchatów (odwołany).