III liga piłkarska: Wierna Małogoszcz - Pogoń Staszów 0:2

Wierna Małogoszcz nie jest już tak skuteczna u siebie jak na początku sezonu. Podopieczni Antoniego Hermanowicza przegrali drugi z rzędu mecz u siebie - w derbach województwa 2:0 wygrała Pogoń Staszów
- Za łatwo chcieliśmy wygrać, zwłaszcza po dobrym meczu z rezerwami Wisły. Przestrzegałem moich zawodników przed lekceważeniem osłabionego i mającego kłopoty finansowe rywala - stwierdził po meczu w Małogoszczu trener Wiernej Antoni Hermanowicz.

Pogoń mogła prowadzić już po 20 sekundach. Po zagraniu Jacka Maciorowskiego główkował Jakub Zabłocki - krzyknął już nawet "jest!", ale tuż przed linią piłkę złapał Mirosław Maj. Nie minęły dwie minuty i ten sam napastnik znów miał szansę na gola - po prostopadłym podaniu Rafała Dudka przegrał jednak pojedynek sam na sam z Majem. Pechowa dla gospodarzy okazała się 13. minuta - po kiksie Sławomira Malagi piłkę przejął Piotr Kajda i strzałem w długi róg nie dał szans Majowi. To nie był koniec strzeleckich popisów wypożyczonego z Kolportera Korona napastnika, bo w 32. minucie pokonał Maja po raz drugi. Rozgrywający dobry mecz Wojciech Pszeniczny wrzucił z prawej strony w pole karne, a piłka po odbiciu do Malagi znów znalazła się pod nogami Kajdy, który z bliska dopełnił formalności. Nie tylko obrona gospodarzy grała poniżej możliwości, ale także rozregulowane celowniki mieli napastnicy. Najlepsze okazje do zmiany wyniku zmarnowali: w 42. minucie Tomasz Fatyga, który strzelił z obrotu, ale w sam środek bramki, i najaktywniejszy Damian Gil, który w 66. minucie przestrzelił z... 5 metrów. - Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Wszystkie formacje zagrały bardzo dobrze. Fajnie, że odblokował się Piotrek Kajda - powiedział po meczu Witold Złotnik, trener Pogoni.

W następnym meczu Wierna w sobotę z zagra na wyjeździe z Górnikiem Wieliczka, a Pogoń w niedzielę o godz. 14 podejmować będzie Kmitę Zabierzów.

WIERNA MAŁOGOSZCZ - POGOŃ STASZÓW0:2 (0:2)