Meblotap AZS PWSZ Chełm - Cukierki Odra Brzeg 58:57

Po dramatycznej końcówce brzeskie koszykarki przegrały w Chełmie jednym punktem. To trzecia porażka brzeżanek na trzy rozegrane mecze

W sobotę w chełmskiej hali spotkały się zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie odniosły żadnego zwycięstwa. Przebieg meczu odzwierciedlał determinację rywali i chęć odbicia się od dna. Walka była bardzo wyrównana i zacięta, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach.

W pierwszej połowie gra toczyła się po myśli chełmianek. Zwłaszcza w drugiej kwarcie zagrały znakomicie w obronie i głównie dzięki temu uzyskały do przerwy 8 pkt. przewagi (31:23).

W brzeskim zespole ciężar gry spoczywał na Agnieszce Pietraszek, Olenie Proszczenko i (zwłaszcza w drugiej połowie) Nadziei Drozd. Proszczenko, przez szereg lat ulubienica lubelskiej i chełmskiej publiczności, bardzo starała się wypaść jak najlepiej. Trener Krzysztof Kubiak zwrócił uwagę po meczu na kilka jej błędów w rozgrywaniu akcji spowodowanych trzytygodniową przerwą, ale kapitan Cukierków należała do najlepszych zawodniczek swojego zespołu. Jej cztery celne rzuty za trzy punkty, oddane w ważnych momentach, w dużym stopniu "trzymały" wynik.

- W pierwszej połowie mój zespół zupełnie nie realizował założeń taktycznych, graliśmy głupawkę, która pozwoliła gospodyniom uzyskać w pewnym momencie nawet 10 pkt. przewagi - krytycznie ocenił postawę swoich zawodniczek Kubiak.

Na 60 s przed końcem było 56:55 dla gospodyń, które miały piłkę. Meblotap miał pięć przewinień, Cukierki cztery. Chełmianki długo rozgrywały, ale kończący akcję rzut był niecelny. Wchodzącą pod kosz Meblotapu Drozd sfaulowała Kimya Murray. Trener Meblotapu Todor Mołłow wziął czas. Po dwóch celnych rzutach Drozd było 56:57 dla Brzegu, a chełmianki miały 10 s. Jednak Marczanka umiejętnie sprowokowała Drozd do faulu na sobie, 4 s przed końcem trafiła dwa razy i zapewniła Meblotapowi zwycięstwo.