Porażka siatkarek BKS Bielsko-Biała z Winiarami

BKS Bielsko-Biała przegrał w niedzielę pierwszy mecz w sezonie. - Bielszczanki powinny wygrać 3:0 lub przynajmniej 3:1. Zostały ukarane za to, że zlekceważyły przeciwnika - podsumował Andrzej Niemczyk, trener reprezentacji.
Po łatwym zwycięstwie w pierwszym secie wydawało się, że bielszczanki wygrają w trzech setach. Dobrze w ataku grała Lubow Jagodina, silną zagrywką popisywała się Katarzyna Biel. Pewne swego przegrały wprawdzie niespodziewanie drugiego seta, jednak szybko wyciągnęły wnioski i w trzeciej partii rozgromiły Winiary do 12. Kibice spodziewali się, że czwarty set będzie już tylko formalnością, ale srogo się zawiedli.

Kaliszanki kierowane przez doświadczoną Marię Liktoras od początku uzyskały w nim przewagę. Prowadziły już 19:12. W końcówce, dzięki ambitnej grze, bielszczanki doprowadziły do remisu 23:23. Decydujące dwa punkty zdobyły jednak podopieczne trenera Alojzego Świderka. - Niestety, popełniliśmy proste błędy. Zamiast iść za ciosem, odpuściłyśmy - żałowała później Agata Mróz, reprezentacyjna środkowa BKS-u. Piątego seta bielszczanki zaczęły bardzo nerwowo i przegrywały 1:3. Później objęły prowadzenie 5:4, ale to było wszystko, na co było je stać. Przy stanie 9:13 zawodniczki Winiar były już uśmiechnięte i gratulowały sobie zwycięstwa. Kibice z Kalisza, których do Bielska przyjechało pięćdziesięciu, odśpiewali im "Sto lat". Pomimo zwycięstwa krytycznie grę swojego zespołu ocenił trener Świderek. - Słabo zagraliśmy w trzech pierwszych setach, choć jeden z nich wygraliśmy. Dobrą grę pokazaliśmy dopiero w czwartym i piątym secie - zauważył szkoleniowiec Winiar. - Spotkały się drużyny, które będą walczyć o mistrzostwo Polski. Dziś wygrał zespół, który miał więcej szczęścia i chyba umiejętności. To dopiero początek sezonu, decydujące mecze przed nami - uspokajał trener BKS-u Zbigniew Krzyżanowski.

BKS Stal2 (25 23 25 23 11)
Winiary Kalisz3 (21 25 12 25 15)
BKS: Staniucha, Jagodina, Szeszko, Śrutowska, Mróz, Biel oraz Barszcz (l), Sadurek, Nykiel, Niedzwiecka

Winiary: Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikowa, Sielicka, Trifanova, Liktoras oraz Kuehn (l), Pluta, Pazderska

Pozostałe wyniki: AZS AWF Poznań - PTPS Nafta-Gaz Piła 1:3 (12:25, 29:27, 18:25, 22:25), Gedania Gdańsk - KPSK Mielec 1:3 (18:25, 22:25, 25:23, 17:25), Muszynianka - Centrostal Adriana GP Bydgoszcz 2:3 (27:25, 17:25, 27:25, 22:25, 9:15)

1. Winiary Kalisz24 6:4
2. Centrostal Adriana24 6:4
3. BKS Stal Bielsko-Biała23 5:4
4. Muszynianka 2 3 5:4
5. AZS AWF Poznań23 4:4
6. KPSK Mielec23 4:4
7. Nafta-Gaz Piła23 4:4
8. Gedania Gdańsk22 3:6