Chemik - Obra Kościan 3:0

Wreszcie pierwsze od miesiąca zwycięstwo bydgoskich piłkarzy
Po dobrym początku ligi (w pięciu pierwszych meczach były trzy zwycięstwa i dwa remisy) bilans bydgoskich piłkarzy nieco się pogorszył. Ostatni raz na swoim boisku Chemik wygrał 25 września. Dwa tygodnie temu uległ w derby 1:2 TKP, a w poprzedniej kolejce doznał porażki 0:2 z Kotwicą w Kołobrzegu. Przedwczoraj już w szóstej minucie gospodarze spotkania pokazali, że chcą trzech punktów. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Olszewski a głową strzelił celnie do bramki obrońca Marcin Tlałka. Goście mieli o czym dyskutować w szatni, gdy w 44. minucie ładną akcję przeprowadzili napastnicy Damian Świerblewski z Michałem Zarembski. Pierwszy dokładnie podał piłkę partnerowi, który z czystej pozycji strzelił w długi róg bramki nie pozostawiając wątpliwości. Po zmianie stron Obra nadal nie stwarzała zagrożenia pod bramką bydgoszczan. Jedyne niebezpieczne momenty to były stałe fragmenty gry. Jeden ze strzałów trafił w poprzeczkę, z innym poradził sobie Artur Gajewski. Chemik nie ustawał w atakach. Aktywny Świerblewski nie wykorzystał trzech sytuacji, gdy miał przed sobą tylko bramkarza. - Szkoda. Widać, że Damian się denerwuje a jakby trafił, to pozwoliłoby mu się odblokować. Ale można powiedzieć, że i tak dwa gole to on wypracował - mówił trener Piotr Gruszka. Groźne były wolne w wykonaniu Zarembskiego. Gdy właśnie ten zawodnik podał w 78. minucie z rzutu rożnego padł trzeci gol. Piłkę wybitą przez obrońców przejął Świerblewski, ograł dwóch przeciwników i oddał futbolówkę do Dariusza Wolskiego.