Pierwsza porażka siatkarek AZS Ostrowiec w serii B

Przegrany na przewagi drugi set zadecydował, że siatkarki AZS Ostrowiec straciły pierwsze punkty w serii B I ligi. We własnej hali uległy liderowi, MMKS Dąbrowa Górnicza 1:3

Gospodynie rozpoczęły obiecująco - w pierwszym secie kontrolowały grę i wygrały do 19. - Rywalkom trochę zajęło zanim przyzwyczaiły się do naszej sali - przyznał trener AZS Andrzej Zborowski. Inaczej było w drugiej odsłonie. Przy stanie 27:27 zagrywkę zepsuła kapitan AZS Iwona Kosiorowska, ale do remisu doprowadziła Dominka Smykiel. Jednak znów zawiodła zagrywka - tym razem najbardziej doświadczonej Anny Skorupskiej i drużyna gości po zagraniach Katarzyny Krawczyń mogła się cieszyć z wyrównania. Przy stanie 2:0 mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Niestety, moje zawodniczki są mało odporne psychiczne - stwierdził szkoleniowiec. Kolejną partię gospodynie oddały bez walki. W ostatniej gospodynie prowadziły 4:0 i 7:1, ale zespół gości już w połowie seta wyszedł na prowadzenie 15:11 i nie oddał go do końca.

- Zespół gości ma w składzie reprezentantki Polski w siatkówce plażowej, które potrafią plasować w niebronione miejsce - ocenił Andrzej Zborowski.

W sobotę AZS Ostrowiec gra na wyjeździe z TPS Rumia.

AZS OSTROWIEC - MMKS DĄBROWA GÓRNICZA 1:3 (25:19, 29:31, 8:25, 22:25)

AZS: Kosiorowska, Skorupska, Brożek, Smykiel, Zagojska, Wiśniewska, Dudek (libero) oraz Piasecka

Pozostałe wyniki: SMS I PZPS Sosnowiec - TPS Rumia 3:0, Start Łódź - ChTPS Chodzież 3:1 (25:22, 25:20, 21:25, 25:17), Politechnika Częstochowa - Skra Bełchatów 2:3 (26:24, 27:29, 28:30, 25:20, 11:15), Legionovia Legionowo - Olimpia Jawor 3:0 (25:13, 25:23, 25:21), Sokół Chorzów - Wisła Kraków 3:0 (25:17, 25:19, 25:19), Piast Szczecin AZS Białystok 3:2 (25:17, 20:25, 25:17, 20:25, 15:11)

Pierwszy zespół awansuje do serii A, druga drużyna zagra baraż z 9. ekipą ekstraklasy. Ostatnie cztery zespoły spadają do II ligi. SMS niezależnie od miejsca w tabeli zostaje w serii B