Internetowa strona o piłkarskich derbach Łodzi

Czy kibice ŁKS i Widzew mogą mieć wspólną stronę internetową? Zajrzyjcie na adres www.derbylodzi.pl
Jak piszą twórcy strony serwis powstał z myślą o wszystkich sympatykach piłki nożnej, dla których piłkarskie spotkania między łódzkimi drużynami są najważniejsze spośród wszystkich. Twórcami serwisu są zarówno kibice ŁKS jak i Widzewa, którym przynależność klubowa nie przeszkadza w tworzeniu wspólnego projektu.

Derbowy serwis jest bogaty w statystyki, historię meczów łódzkich drużyn, a także strzelców goli w derbach. Można się z niego dowiedzieć m.in.: n że najwięcej goli w meczu ŁKS z Widzewem padło w 1948 roku, kiedy piłkarze z al. Unii pokonali rywala zza miedzy aż 6:2, n że derby najczęściej rozgrywane były w kwietniu i wrześniu, a także, n że najwięcej meczów derbowych rozegrał obecny trener ŁKS Marek Chojnacki (25), a najlepszym strzelcem meczów między łódzkimi drużynami jest za to Włodzimierz Smolarek z Widzewa. - Stronę zrobiliśmy po to, by przybliżyć kibicom atmosferę minionych spotkań derbowych, a także przyczynić się do polepszenia atmosfery wokół tego meczu - mówi Maciek, jeden z jej twórców. - Chcemy, by www.derbylodzi.pl była bazą, która gromadzić będzie informacje z obu obozów. Dzięki takiemu podejściu, mamy szansę na przedstawienie relacji zarówno ze strony ŁKS jak i Widzewa w sposób jak najbardziej obiektywny.

Na stronie poświęconej derbom nie mogło oczywiście zabraknąć forum dyskusyjnego. I o dziwo kibice obu drużyn nie wyzywają się na nim. - Niech wygra lepszy, nie wiem - ŁKS czy Widzew. Ważna jest sama atmosfera - pisze Kosi. A przy innym wątku ten sam internauta dodaje: - NIECH SPORT NIE PRZEGRA Z BANDYTAMI!.

Kibice obu drużyn piszą też, dlaczego kibicują swoim klubom. - Dzięki babci. Babcia zawsze była za Widzewem - wyznaje VilleValo. Jacek15 jest za to przekonany, że 5 listopada wygrają gospodarze. - Bo mamy w składzie więcej piłkarzy, którzy już grali w derbach i bardziej się na nie zmobilizują.

Strona www.derbylodzi.pl dobrze prezentuje się pod względem graficznym. Przeważają oczywiście kolory białe i czerwone, a u góry ekrany umieszczone są herby obu klubów, a także godło Łodzi. Jak przystało na dobrą stronę www, jest oczywiście sonda. Kto wygra 51. derby? Na razie żaden z klubów nie ma zdecydowanej przewagi. Internauci-kibice cały czas głosują. - Strona wciąż jest w trakcie rozwoju - twierdzi Maciek.