Winiary Kalisz - Stal Mielec 3:0

SIATKÓWKA KOBIET. Puchar Polski. Od gładkiej porażki z Winiarami w Kaliszu Stal Mielec rozpoczęła rywalizację w fazie grupowej Pucharu Polski. Do kolejnego etapu rozgrywek awansuje najlepszy z trzech zespołów.

Zespoły grupy II zainaugurowały rozgrywki Pucharu Polski od meczów w Kaliszu. We wtorek Winiary podejmowały Gedanię Gdańsk i pewnie wygrały 3:0. W środę miasto nad Prosną wizytowała zaś mielecka Stal i także nie postawiła gospodyniom większych wymagań.

Pierwsza partia obfitowała w walkę jedynie do stanu 9:9. Potem sukcesywnie przewagę powiększały gospodynie. A ponieważ ich grę charakteryzowała zdecydowania mniejsza liczba błędów niż było to w przypadku Stali, to kaliszanki łatwo wygrały seta.

Niemal identyczny przebieg miała druga odsłona, tyle że tym razem mielczanki dotrzymywały kroku rywalkom do stanu 12:11. Chwilę później popularne zupki podkręciły tempo gry i Stal momentalnie została w tyle.

Sensacyjnie rozpoczął się trzeci set, którego rewelacyjnie rozpoczęły mielczanki. Stal błyskawicznie wyszła na prowadznie 7:2, a po chwili powiększyła je o punkt (10:4). Niestety, była to tylko solówka Mielca, bowiem gospodynie momentalnie zabrały się do pracy.

Od tego mometnu na parkiecie niepodzilenie rządziły wielokopolanki, które wygrały kolejnego seta, mecz 3:0 i mocno usadowiły się na fotelu lidera grupy I.

Po pojedynku w Kaliszu mielczanki mają bezpośrednio udać się do Gdańska, gdzie w sobotę rozegrają ligowy pojedynek. Natomiast w niedzielę ponownie zmierzą się z Gedanią, ale tym razem w meczu Pucharowym. Mecz ten za porozumieniem obydwu klubów został przełożony z 27 października.

Sety: 25:20, 25:20, 25:19.

* Winiary: Owczynnikowa, Woźniakowska, Pluta, Sielicka, Trifonowa, Liktoras oraz Kuehn (libero) oraz Kucharska.

* Stal: Cabajewska, Natanek, Pugaczowa, Kicior, Lis, Pavelkova, Kościelna (libero) oraz Ząbek, Wilk.

Zwycięzca grupy II zmierzy się w półfinale PP z najlepszą drużyną grupy I, a grają w niej Nafta-Gaz Piła, Gwardia Wrocław oraz Skra Bełchatów.