Wygrane Sokołowa Znicza i Stali Stalowa Wola w 7. kolejce I ligi koszykarzy

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. I LIGA. Sokołów Znicz Jarosław po dramatycznym meczu pokonał Polpak Świecie 74:72. Decydujące punkty z rzutów wolnych uzyskał Tomasz Przerwocki.
W pierwszej połowie meczu w Jarosławiu przeważali podopieczni Stanisława Gierczaka. W szóstej minucie było 13:6 dla Sokołowa Znicza, ale już dwie minuty później na prowadzenie 17:15 wyszli gracze ze Świecia, którzy wygrali pierwszą kwartę 24:22. Jarosławianie ponownie wyszli na prowadzenie dopiero w 15. minucie (28:26), by zdobyć pięć oczek z rzędu i powiększyć przewagę do siedmiu punktów. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do dsyponujących dłuższą ławką rezerwowych gości, którzy zmniejszyli przewagę miejscowych do przerwy przegrywali tylko 37:39.

W drugiej połowie mecz nadal był wyrównany. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Po 30 minutach 58:57 prowadzili gracze Polpaku i o wszystkim decydowała ostatnia kwarta. W tej Sokołów Znicz prowadził już nawet 68:60, ale po dwóch celnych trejkach Jarosława Kalinowskiego na sześć sekund przed ostatnią syreną był remis po 72. W ostatniej akcji meczu Krzysztof Kalinowski faulował Przewrockiego. Ten wykorzystał dwa rzuty osobiste, które dały jarosławianom zwycięstwo w tym meczu.

SOKOŁÓW ZNICZ JAROSŁAW74
POLPAK ŚWIECIE72
Kwarty: 22:24, 17:13, 18:21, 17:14.

Znicz: Kordas 18 (1), Przewrocki 13, Kowalenko 8, Fortuna 6, Mikołajko 2 oraz Szczotka 13, Piątek 12, Wlaź 2, Fedder 0.

Polpak: Gołąb 15 (1), Molenda 15, J. Kalinowski 12 (2), Morkowski 11 (1), Cywiński 10 oraz Twierdziński 5, Głowala 4, Kowalczyk 0, Herman 0, Małecki 0, Tracz 0, K. Kalinowski 0.

Pierwsze punkty w pojedynku Stali z AZS Radom zdobył Paweł Pydych. Co prawda za chwilę na 2:2 wyrównał Piotr Kardaś, ale w trzeciej minucie stalowowolanie prowadzili już 9:4 i wydawało się, że łatwo pokonają niżej notowany zespół z Radomia. Niestety od tego momentu lepiej zaczęli grać goście, którzy agresywną obroną wybili z rytmu stalowowolan. W piątej minucie doprowadzili do remisu po 14, a chwilę później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. Bardzo dobrze w pierwszych 20 minutach zagrał Kardaś, który trzy razy trafiał zza linii 6,25 metrów. W drużynie ze Stalowej Woli poniżej oczekiwań spisywali się Pydych, Roman Prawica i Marcin Malcherczyk. W efekcie na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu radomian 43:38.

W trzeciej kwarcie stalowowolanie nadal grali fatalnie w ataku, a prowadzeni przez dwójkę rozgrywających: Kardasia i Tomasza Chojeckiego goście powiększali przewagę. W 29. minucie prowadzili już 56:49. Miejscowi przebudzili się dopiero w ostatnie odsłonie. Zaczęli bronić strefą, czym wybili z uderzenia przyjezdnych. W 32. minucie po trójce Pydycha wyszli na prowadzenie 59:58, które później konsekwentnie powiększali. Podopieczni Bogusława Wołoszyna próbowali zniwelować straty rzutami za trzy punkty, ale stalowowolanie odpowiadali skutecznymi akcjami.

STAL STALOWA WOLA74
AZS RADOM66
Kwarty: 20:22, 18:21, 13:13, 23:10.

Stal: Prawica 17 (2), Pydych 14 (1), Bieleń 13 (2), Malcherczyk 10, Grzyb 9 oraz Ucinek 6, Szewczyk 3, Zalewski 2.

AZS: Kardaś 17 (3), Plutka 12 (1), Wójciak 11 (1), Wall 9 (1), Majewski 9 (1) oraz Chojecki 4, Kogut 3 (1), Olczyk 1, Gutkowski 0.

Tarnobrzeżanie znów przegrali. W Łodzi po pierwszej kwarcie prowadzili już 30:15 (znakomicie w tej odsłonie zagrał Paweł Kosior), ale później już było tylko gorzej. Druga kwarta była co prawda remisowa, ale po przerwie łodzianie wręcz znokautowali podopiecznych Zbigniewa Pyszniaka. Drugą połowę wygrali 57:30, a cały mecz różnicą 12 punktów. - Kluczem do wygranej okazało się zatrzymanie Pawła Kosiora, który praktycznie w pojedynkę wygrał z nami pierwszą kwartę - mówił po meczu trener ŁKS Piotr Piątkowski. - Po przerwie moi gracze skutecznie uprzykrzali mu życie. Wymusiliśmy na rywalach aż 23 straty. Wygraliśmy też walkę na tablicach, zarówno w ataku jak i obronie - dodał.

ŁKS ŁÓDŹ92
SIARKA SKOBUD TARNOBRZEG80
Kwarty: 15:30, 20:20, 26:15, 31:15.

ŁKS: B. Szczepaniak 23 (3), Leśniak 21, Pacocha 13 (1), Rajkowski 2, Balicki 2 oraz Danyuma 19 (1), Goss 10, Gołuch 2.

Siarka: Kosior 31 (5), Krupa 12 (2), Ożóg 8, Pelczar 5 (1), Włodarczyk 4 oraz Miller 10, Papka 7, Polek 3 (1).

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Górnik Wałbrzych - Zastal Zielona Góra 80:61, Kotwica Kołobrzeg - Alba Chorzów 75:89, Pyra Poznań - Spójnia Stargard Szczeciński 104:102, Tytan Częstochowa - Basket Kwidzyn 79:81, Viking Gdynia - Bafra Sokół Łańcut 75:88.