Zwycięstwo koszykarzy Pyry Poznań

W dramatycznych okolicznościach koszykarze Pyry Poznań wygrali kolejny mecz w I lidze. O wyniku spotkania zadecydowała dogrywka

Mecz Pyry ze Spójnią był wyrównany tylko przez kwadrans. Potem poznaniacy kompletnie stracili skuteczność i w efekcie wysoko przegrali drugą kwartę. Po przerwie Pyra mozolnie odrabiała straty. W 37. min po "trójce" Macieja Szymańskiego (bohatera czwartej kwarty - zza linii 6,25 m rzucił aż trzy razy) było już tylko 80:83, a chwilę później - 81:84, ale goście odpowiedzieli dwoma trafieniami z dystansu.

Poznaniacy rzucali jak potrafili, nawet z nieprzygotowanych pozycji, a piłka wpadała do kosza. W ostatniej minucie, przy stanie 91:92, Robert Szczerbala ze Spójni miał dwa rzuty wolne. Wykorzystał jeden. Gdy do końca meczu zostały ledwie 3 s goście sfaulowali Piotra Janowicza. Poznaniak trafił dwa razy i po 40 minutach był remis.

W dogrywce oba zespoły punktowały równo. 14 s przed końcem trafił Karol Nowicki, a goście nie zdołali wykończyć już akcji.

Pyra Poznań - Spójnia Stargard 104:102

Kwarty: 24:22, 15:28, 23:19, 31:24, 11:9

Pyra: Janowicz 21, Nowicki 18, Szymański 14, Skonieczny 11, Ziółkowski 10, Grabiński 9, Dudziński 8, Raczyński 7, Przygocki 6, Gołdziński 0.

Inne wyniki: Górnik Wałbrzych - Grono Zielona Góra 80:61, Stal Stalowa Wola - AZS Radom 74:66, Kotwica Kołobrzeg - Alba Chorzów 75:89, Znicz Jarosław - Polpak Świecie 74:72, Viking Gdynia - Sokół Łańcut 79:88, Tytan Częstochowa - Basket Kwidzyn 79:81, ŁKS Łódź - Siarka Tarnobrzeg 92:80.