Andrzej Krug, wiceprezes KGHM, przesłuchany w sprawie afery korupcyjnej w II lidze

Andrzej Krug, przewodniczący rady nadzorczej Zagłębia Lubin i wiceprezes KGHM Polska Miedź SA, został przesłuchany w charakterze świadka przez wrocławską policję w sprawie piłkarskiej afery korupcyjnej, w którą zamieszany jest lubiński klub
Do przesłuchania Andrzeja Kruga doszło w poniedziałek w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przewodniczący rady nadzorczej Zagłębia został wezwany w charakterze świadka i składał zeznania w sprawie dotyczącej jego klubu.

- Mogę jedynie potwierdzić, że pan Krug został przesłuchany przez policję. Natomiast odmawiam ujawnienia szczegółów jego zeznań, dotyczących piłkarskiej afery korupcyjnej - zaznacza Tadeusz Potoka, szef Prokuratury Rejonowej Wrocław Psie Pole, nadzorujący śledztwo w tej sprawie.

Nieoficjalnie wiemy, że zeznania w tej sprawie już wkrótce będą składać inni działacze Zagłębia. Wkrótce przesłuchani zostaną dwaj członkowie zarządu Zagłębia - Tadeusz Wiśniewski oraz Jerzy Fiutowski. Jest bardzo prawdopodobne, że zeznawać będą również piłkarze Zagłębia, którzy do tej pory nie byli przesłuchiwani.

Policję i prokuraturę interesują m.in. kulisy meczu Polaru Wrocław z Zagłębiem, do którego doszło w rozgrywkach II ligi piłkarskiej w minionym sezonie. Po ujawnieniu informacji, że część meczów Polaru mogła zostać sprzedana przez co najmniej trzech jego zawodników, prokuratura wszczęło śledztwo w tej sprawie. Jednym z podejrzanych spotkań jest właśnie mecz Polaru z Zagłębiem.

W piłkarskiej aferze korupcyjnej policja i prokuratura przesłuchała już kilkadziesiąt osób (piłkarzy, trenerów i działaczy) i postawiła zarzuty pięciu zawodnikom. Niewykluczone są zatrzymania kolejnych piłkarzy, którym mogą być postawione zarzuty korupcji w sporcie. Równocześnie swoje śledztwo w aferze prowadzi Polski Związek Piłki Nożnej. Na razie związek w prawach zawodnika zawiesił trzech graczy - Tomasza Romaniuka i Jacka Sorbiana (byli piłkarze Polaru) oraz Zbigniewa Murdzę z Zagłębia.