Na nich warto głosować

Drużyna KOLPORTERA KORONA KIELCE pod wodzą DARIUSZA WDOWCZYKA i ANDRZEJA WOŹNIAKA wywalczyła awans do drugiej ligi, w której znakomicie wystartowała.

GRZEGORZ PIECHNA w pierwszym półroczu zdobył dla HEKO CZERMNO 23 bramki. Latem przeszedł do Korony, dla której już strzelił 11 goli.

Taką samą drogę przeszedł jego partner z ataku Heko JAKUB GRZEGORZEWSKI. 8 bramek dla Czermna i 6 dla Korony - obaj są jednym najskuteczniejszych ataków w tym roku. Chyba tylko "Wiślacy" Żurawski i Frankowski są od nich skuteczniejsi..., a w żółto-czerwonych barwach gra jeszcze wielu innych piłkarzy, którzy zasłużyli się dla awansu, jak ARKADIUSZ BILSKI czy HERMES

VIVE KIELCE wywalczyło drugi w historii klubu srebrny medal mistrzostw Polski. Teraz prowadzona przez trenera ALEKSANDRA MALINOWSKIEGO kielecka siódemka jest na dobrej drodze, by odzyskać tytuł mistrza kraju.

Mamy w Świętokrzyskiem dwie drugoligowe drużyny piłkarskie. STASIAK KSZO CELSA po heroicznym boju w barażach utrzymał się na tym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowcem ostrowieckich piłkarzy był nasz dobry znajomy CZESŁAW PALIK.

Rok olimpijski przyniósł nam tylko jeden medal igrzysk - trzeci w karierze, ale pierwszy brązowy dla łuczniczki MAŁGORZATY OLEJNIK.

ANNA WAWRZYCKA to nasza nadzieja na taki medal - może już w Pekinie. Na razie zdobyła brąz na mistrzostwach Europy seniorek w zapasach w stylu klasycznym.

Kieleccy karatecy to krajowa czołówka - BRUNON SOKOŁOWSKI wywalczył dwa złote medale, MARCIN MILLER i KAMIL HEJDUK po jednym, a dołożyli do tego złoto w drużynie z KKKK KIELCE.

Równych sobie nie mają także nasi triatloniści - złote medale mistrzostw Polski zdobywała MARIA CZEŚNIK, MAREK KALWAT i drużyna AKWEDUKTU MAC EDUKACJA KIELCE.

W ubiegłym roku szachista Żaka Kielce WOJCIECH MORANDA zajął w naszym plebiscycie trzecie miejsce.Tak mu się to "spodobało", że z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy juniorów.

Wielki sukces bilardzisty CONTACTU KIELCE RADOSŁAWA BABICY. Kielczanin zajął piąte (najwyższe w karierze) miejsce na mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, będąc najlepszym Europejczykiem tuż za plejadą słynnych Filipińczyków (Reyes, Bustamante).

Siłacz nad siłacze JAROSŁAW OLECH z Tęczy Kielc znów mistrzem Europy w trójboju siłowym w Czechach i w drodze po kolejny tytuł na listopadowych mistrzostwach świata w RPA. Ma swojego naśladowcę - jego młodszy klubowy kolega MICHAŁ WILK zdobył na tej samej imprezie srebro.

OLIMPIA SUCHEDNIÓW najlepszą polską drużyną łuczniczek - beniaminek od razu trafił na sam szczyt.

W DELFINIE POŁANIEC jest następca Bartosza Kizierowskiego. Młody specjalista od żabki ŁUKASZ BORAL złotym i srebrnym medalistą MP na swoim terenie (zawody odbyły się w Ostrowcu).

Są w regionie wybitni specjaliści od dwóch kół (motocykliści BARTOSZ PAWLIK i MICHAŁ SZUSTER) i czterech: kierowcy rajdowi - MICHAŁOWIE GIL i SOŁOWOW oraz MACIEJ STAŃCO.

Nie jest źle z lekką atletyką - w Budowlanych ZDZISŁAW FURMANEK dochował się trzech medalistów mistrzostw Polski juniorów: KAMILA ZBROSZCZYKA, KATARZYNĘ KOPEĆ i KAMILA PICHETĘ.

Jest w czym wybierać!