Sport w skrócie

Piłka nożna.

Oby tak w lidze. Trener Zygfryd Blaut poprowadził już zawodników Odry Opole w pierwszym meczu. Był to jednak na razie tylko sparing, a III-ligowa drużyna zmierzyła się z juniorami opolskiego klubu. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla seniorów, a kibice Odry byliby zadowoleni, gdyby tę skuteczność w części udało się utrzymać w najbliższym meczu ligowym z Miedzią w Legnicy.

Badminton

Wacha walczył w Niemczech. Nasz olimpijczyk, reprezentant Technika Głubczyce, Przemysław Wacha odpadł w II rundzie prestiżowego turnieju German Open z pulą nagród 50 tys. dolarów. Nasz reprezentant przegrał z Kanadyjczykiem Andrew Dabeką 9:15, 10:15. W pierwszej rundzie zawodnik Technika pokonał Szweda George'a Rimarcdiego 15:9, 15:10. Wacha startował też w grze podwójnej. W parze z Adamem Cwaliną przegrał jednak w pierwszej rundzie z silnymi Duńczykami Mathiasem Boe i Carstenem Morgensenem 5:15, 13:15.

Podnoszenie ciężarów

Trzy medale. Podczas odbywających się w Tarnowskich Górach międzywojewódzkich mistrzostw młodzików (do 16 lat) nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na podium. Pierwsze miejsce w wadze do 69 kg zajął Roman Kliś (Budowlani Opole), który został jednocześnie uznany za najlepszego zawodnika zawodów. Uzyskał on w dwuboju 250 kg (112,5+137,5). Na trzecich miejscach zawody ukończyli reprezentanci MOS Opole: Anna Winogradow (kat. +69 kg), która uzyskała w dwuboju 95 kg, i Wojciech Flora (kat. 56 kg), który podniósł 155 kg.

Szachy

Sześcioro w finale. Na odbywających się w Ustroniu półfinałach mistrzostw Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych startowało 15 osób z naszego regionu. Awans do przyszłorocznych finałów uzyskało pięcioro młodych szachistów. Pierwsze miejsca zajęły dziewczęta z klubu Rodło-MDK Opole: Anna Skupińska (kat. do 18 lat) i Dorota Prandzioch (kat. do 14 lat). W kategorii dziewcząt do lat 12 awans wywalczyła Joanna Szybka (Pat Ligota Dolna), która zajęła trzecie miejsce. Do finału w kategorii chłopców do lat 10 awansowało dwóch reprezentantów Rodła-MDK: Adam Filipowicz (2. miejsce) i Marcin Klimek (4. miejsce). Już przed zawodami w Ustroniu awans do finału zapewniła sobie Marta Bazan (Rodło-MDK).

Siatkówka

Młody kadrowicz. Reprezentacja naszego województwa zajęła piąte miejsce podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbył się w Ustce. W zawodach startowały drużyny z wszystkich województw, a do gry uprawnieni byli chłopcy z rocznika 1989 i młodsi. Nasza kadra - prowadzona przez trenera Rafała Dolińskiego - przegrała w ćwierćfinale z ekipą z województwa mazowieckiego (późniejszym triumfatorem) i była to jedyna porażka na pięć rozegranych spotkań. Turniej był także okazją do wyselekcjonowania grupy 35 chłopców, którzy będą szkoleni centralnie i grać będą w reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej. W grupie tej znalazł się jeden reprezentant naszego regionu - rozgrywający MMKS-u Kędzierzyn-Koźle Jędrzej Brożyniak.