Sukcesy podlaskich badmintonistów

Kilka medali i udział we wszystkich pięciu finałach - to dorobek podlaskich badmintonistów w rozegranym w Suwałkach Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych
W imprezie uczestniczyło 31 kadetów i 23 kadetki. Nie wszyscy czołowi zawodnicy w tej kategorii wiekowej stawili się na zawodach, stanowiących jedną z eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zabrakło m.in. reprezentantów Technika z odległych Głubczyc.

Prym w zawodach wiodły zwłaszcza nasze kadetki. Trzy półfinalistki gry pojedynczej pochodziły z Podlasia. Jedynie Anna Narel reprezentowała barwy Trampa Orneta i to właśnie ona w finale pokonała Ewelinę Sadłowską z SKB Bialkoru Suwałki. Na trzecich miejscach uplasowały się: Katarzyna Nideraus z SKB oraz Ewa Piotrowska z Hubala Białystok. Finał żeńskiego debla był wewnętrzną sprawą Podlasianek. Suwalczanki Nideraus/Sadłowska pokonały białostocką parę Piotrowska/Edyta Tarasewicz. - Na marnych chłopakach można wychować niezłe dziewczęta - żartuje Jerzy Szuliński, trener suwalczan.

Wśród chłopców na uwagę zasługuje postawa Krystiana Żebrowskiego z Hubala, który w finale singla przegrał z Damianem Brojem z UKS-u 15 Kędzierzyn Koźle. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Jarząbski z SKB. W finale gry podwójnej kadetów wystąpił Patryk Grzegorzewski z Hubala, który stworzył parę z Piotrem Nawrotem z UKS-u Komety Sianów. Ostatecznie białostocko-sianowski debel zajął drugie miejsce. Za to na najwyższym stopniu podium stanęła suwalska para mieszana: Maciej Skucz/Aneta Walentukanis, która w pojedynku finałowym odprawiła miksta z Sianowa.