Plusy i minusy sportowego weekendu

Osiągnięcia sportowców z Lubelszczyzny

Plusy

Wygrane piłkarek ręcznych SPR w Pucharze EHF

W II rundzie rozgrywek wicemistrzynie Polski dwukrotnie zdeklasowały białoruski Arkatron Mińsk. Oba mecze odbyły się w Lublinie i zakończyły identycznym rezultatem 44:20.

Zwycięstwo I-ligowych szczypiornistek TPR Lublin

Zespół trenera Waldemara Czubali pokonał u siebie groźny SMS Gliwice 35:28. Po tej wygranej lublinianki plasują się na piątym miejscu w tabeli.

Wygrana rugbistów Budowlanych

Występujący w serii A lublinianie pokonali u siebie przewodzących ligowej stawce swoich imienników z Łodzi 19:14. W zespole gospodarzy bardzo dobrze zagrali zawodnicy z formacji młyna.

Zwycięstwo I-ligowych szczypiornistów Wisły Azotów Puławy

Drużyna trenera Jacka Zglinickiego wygrała w Mielcu ze Stalą różnicą siedmiu bramek (37:30). Bardzo dobry mecz rozegrał Błażej Smyrgała, który dał świetną zmianę i zdobył sześć bramek.

Minusy

Przegrana piłkarzy Górnika Łęczna

Łęcznianie ulegli w Szczecinie Pogoni 1:2. Zespół trenera Bogusława Kaczmarka po raz kolejny zagrał bardzo nieskutecznie pod bramką rywali. Na dodatek Górnik od 68. minuty grał w dziesiątkę, bo za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Grzegorz Bronowicki.

Porażka żużlowców TŻ Sipma

W rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do ekstraligi lublinianie przegrali na wyjeździe z ZKŻ quick-mix Zielona Góra 31:59. Pierwszy mecz Sipma wygrała różnicą 14 punktów i marzenia na awans do elity trzeba odłożyć do przyszłego roku.

Przegrana koszykarek Meblotapu AZS PWSZ

W inauguracyjnym spotkaniu ekstraklasy koszykarek chełmianki uległy u siebie AZS Gorzów 73:83. Drużyna trenera Todora Mołłowa zaprezentowała olbrzymią ambicję, ale wyraźnie było widać brak zgrania.

Porażka I-ligowych piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska

Bialscy akademicy nie sprostali u siebie liderowi KSSPR Końskie. Wynik 33:40 całkowicie odpowiada temu, co działo się na parkiecie.

Przegrane II-ligowych koszykarzy

Start GH Olimp poniósł na własnym parkiecie porażkę z Polonią Przemyśl 71:78, natomiast AZS Lublin uległ w Czeladzi MCKS Czeladź 92:110. Oba zespoły plasują się w dolnych rejonach tabeli.

Porażka piłkarzy III-ligowego Lewartu Lubartów

W XI kolejce spotkań lubartowianie przegrali w Leżajsku z Pogonią 1:3. Pierwsza bramkę strzelił Lewart, ale od 50. minuty grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Tomasz Bednaruk.